SUKCES JUDOKI Z JASIENICY

2019-03-05

Jedenastoletni mieszkaniec gminy Jasienica Kuba Kurowski wywalczył srebrny medal na turnieju judo Grand Prix Ostrava.

Kuba na turnieju w Czechach, rozegranym 23 i 24 lutego, reprezentował bielski klub PTS Janosik. W jego wadze wystąpiło 68 zawodników, a w całym turnieju wzięło udział ponad 1,4 tys. sportowców z 12 krajów. Sześć swoich walk Kuba zwyciężył, pokonując przeciwnika przed czasem. Na innym turnieju, International Judo League w Jaśle 2 marca zdobył 1 miejsce, wygrywając 5 walk. W tym turnieju wzięło udział 504 zawodników z 57 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Węgier.

Kuba uprawia judo, posiadając pas pomarańczowo-zielony, wcześniej występował w brazylijskim jiu-jitsu, w którym może pochwalić się pasem żółtym. Jako reprezentant Berserkers Team Bielsko-Biała także w tej dyscyplinie osiągał bardzo dobre wyniki, wygrywając w Ogólnopolskiej Lidze Ju-Jitsu w około 50 walkach, sięgając też po medale na ogólnopolskich turniejach. Jeszcze wcześniej uprawiał narciarstwo, gdzie także odnosił sukcesy.

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy rudzicko-mazańcowickiego klubu karate podczas Ogólnopolskiego Turnieju Kyokushin-kan Karate o puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

Mistrzostwo Województwa w Badmintonie dla Mazańcowic

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach Maja Paszek i Nadia Maciantowicz wywalczyły Mistrzostwo Województwa Śląskiego w Badmintonie.

Sukces drużyn BRD

Uczennice i uczniowie szkoły w Mazańcowicach kolejny już raz okazali się bezkonkurencyjni w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.