POWIATOWA LIGA BADMINTONA

2019-12-10

Zawodnicy ze szkoły w Mazańcowicach drużynowo najlepiej wypadli w drugim turnieju Powiatowej Ligi Badmintona o Puchar Starosty Bielskiego.

Doroczny turniej został rozegrany w poniedziałek 2 grudnia. Na starcie stanęło 36 uczniów z 6 szkół podstawowych. Najlepszą szkołą jak przed rokiem okazał się Zespół Szkolno-Przedszkolny z Mazańcowic, którego zawodnicy stawali na podium w wielu turniejowych kategoriach. Indywidualnie najlepiej spisał się Maksymilian Pikarczyk w kategorii klas 6-8, zdobywając złoty medal.Warto odnotować także występ dwóch zawodników ze szkoły w Grodźcu, Michał i Mateusz Matlakowie, którzy również zdobyli medalowe miejsca.

Na zwycięzców czekały okazałe puchary Starosty Bielskiego wręczane w różnych kategoriach. (M. Pietryja)

Wyniki

Klasy 4-5 dziewczynki:

1. Alicja Dubiel (SP3 Czechowice-Dziedzice)

2. Klaudia Drożdż (ZSP Mazańcowice)

3. Emilia Danel (ZSP Mazańcowice)

Klasy 4-5 chłopcy:

1. Karol Dubiel (SP 3 Czechowice-Dziedzice)

2. Michał Szozda (ZSP Mazańcowice)

3. Szymon Szozda (ZSP Mazańcowice)

Klasy 6-8 dziewczynki:

1. Dominik Handzlik (SP Bujaków) (ZSP Mazańcowice)

2. Joanna Kosma (ZSP Mazańcowice)

3. Zuzanna Duźniak (SP Bujaków)

Klasy 6-8 chłopcy:

1. Maksymilian Piekarczyk (ZSP Mazańcowice)

2. Michał Matlak (ZSP Grodziec)

3. Mateusz Matlak (ZSP Grodziec)

Klasyfikacja szkół:

1. ZSP Mazańcowice 816 pkt.

2. SP Bujaków 792 pkt.

3. SP 2 Porąbka 382 pkt.

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.