Aktualności

Inwestycje wokół drogi ekspresowej
Gmina 2024-03-08

Inwestycje wokół drogi ekspresowej

O inwestycjach drogowych, jakie czekają nas w najbliższym czasie, mówił wójt Janusz Pierzyna na sesji w czwartek 29 lutego.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Gmina 2024-03-07

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W piątek, 1 marca, uczniowie z większości szkół z terenu gminy Jasienica stanęli do rywalizacji w gminnym turnieju wiedzy pożarniczej, który odbył się w sali GOK na Drzewiarzu.

Sukcesy Jasienickich Stypendystów
Gmina 2024-03-07

Sukcesy Jasienickich Stypendystów

Ostatni okres był pełen sportowych sukcesów naszych gminnych stypendystów - Karolina Klajmon odniosła kolejne sukcesy pływackie, Julia Piwowar została powołana do kadry Polski, natomiast Piotr Łącz zadebituje na ringu w USA.

Ekologiczne targowisko także we wtorek
Gmina 2024-03-06

Targowisko także we wtorek

Od 12 marca poza tradycyjnymi dniami targowymi – piątkami i sobotami – handel na ekologicznym targowisku w Jasienicy zostanie rozszerzony także na wtorki.

MŁODZIEŻOWA LIGA FUTSALU
Gmina 2024-03-05

MŁODZIEŻOWA LIGA FUTSALU

Rozegrany w Wilkowicach Turniej półfinałowy KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej zakończył się zwycięstwem Drzewiarza Jasienica.

Hołd Żołnierzom Wyklętym
Gmina 2024-03-04

Hołd Żołnierzom Wyklętym

Przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczczono złożeniem wieńców na cmentarzu w Mazańcowicach i pod pomnikiem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Łazach.

Gala z okazji 25-lecia powiatu
Gmina 2024-03-01

Gala z okazji 25-lecia powiatu

Prof. Jerzy Buzek, którego rząd w 1999 r. wprowadził reformę samorządową, wystąpił w piątek 23 lutego podczas gali z okazji 25-lecia powołania Powiatu Bielskiego. Życzenia kolegom samorządowcom z powiatu złożył również wójt Janusz Pierzyna.

Logo Policji
Gmina 2024-03-01

Wójt na odprawie policji

W piątek 23 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy w 2023 roku. Wójt Janusz Pierzyna podziękował za współpracę na rzecz bezpieczeństwa regionu, przywitano też nowego komendanta Komisariatu w Jasienicy.

Matematyczne zmagania
Gmina 2024-02-29

Matematyczne zmagania

Alan Mojżyszek i Radosław Łaciak, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Międzyrzeczu Górnym powalczą o matematyczny Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej.

Młodzi badmintoniści na turnieju w Łodzi
Gmina 2024-02-28

Młodzi badmintoniści na turnieju w Łodzi

Młodzi zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice bardzo dobrze zaprezentowali się w weekend 17 i 18 lutego w Łodzi podczas Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ŁĄCZA
Gmina 2024-02-27

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO ŁĄCZA

Piotr Łącz, pięściarz z Mazańcowic trenujący w Klubie Bokserskim Puncher Cieszyn podczas Gali Knockout Boxing Night 33 w Białymstoku w sobotę, 24 lutego, ponownie udowodnił swoją dominację.

Gazeta Jasienica
Gmina 2024-02-27

NOWY NUMER GAZETY

Numer bezpłatnego miesięcznika samorządowego „Jasienica” trafił już do punktów kolportażu we wszystkich sołectwach gminy Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica