Aktualności

Dotacje dla druhów
Gmina 2024-04-11

Dotacje dla druhów

Sekretarz gminy Jasienica Łucja Jenkner, prezes OSP Łazy Krzysztof Droździk, prezes OSP Landek Jakub Brzuska i prezes OSP Wieszczęta Andrzej Mucha odebrali promesy na rozwój jednostek straży.

Hołd pod krzyżem w Jasienicy
Gmina 2024-04-10

Hołd pod krzyżem w Jasienicy

W środę 10 kwietnia władze gminy Jasienica uczciły pamięć polskich oficerów zamordowanych w Katyniu oraz ofiar katastrofy smoleńskiej.

ZMARŁ ŚP. DH ANDRZEJ GRUSZKA
Gmina 2024-04-09

ZMARŁ ŚP. DH ANDRZEJ GRUSZKA

Z wyrazem głębokiego żalu składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Andrzeja Gruszki, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach.

Droga dla strażnicy
Gmina 2024-04-09

Droga dla strażnicy

Rozpoczęły się prace przy przebudowie fragmentu ulicy Kościelnej w Łazach, która ułatwi wyjazd wozów bojowych z budowanej właśnie strażnicy OSP. Trwają jednocześnie przygotowania do modernizacji drogi gruntowej w Jasienicy, na co wójt Janusz Pierzyna pozyskał 206 tys. zł dofinansowania.

PODZIĘKOWANIA WÓJTA GMINY JASIENICA
Gmina 2024-04-08

PODZIĘKOWANIA WÓJTA GMINY JASIENICA

Składam serdeczne podziękowania za Wasz wybór, a zarazem zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, dając silny mandat do objęcia funkcji Wójta Gminy Jasienica w najbliższej, kolejnej już kadencji. 

Znamy wyniki wyborów
Gmina 2024-04-08

Znamy wyniki wyborów

Janusz Pierzyna po raz kolejny został wybrany wójtem gminy Jasienica. Swój głos na niego oddało 74,5 proc. osób uprawnionych do głosowania. Dotychczasowi radni Rady Gminy Jasienica także w zdecydowanej większości ponownie uzyskali poparcie mieszkańców.

DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA
Gmina 2024-04-05

DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia życzenia składają Wójt Gminy Jasienica oraz Przewodniczący Rady Gminy.

Pożegnalna sesja
Gmina 2024-04-05

Pożegnalna sesja

To była bardzo udana kadencja, wiele osiągnęliśmy mimo licznych trudności, jakie pojawiały się w tym czasie. 

Mamy linię do Mazańcowic
Gmina 2024-04-04

Mamy linię do Mazańcowic

O uruchomieniu linii autobusowej z Bielska spod Makro do pętli przy starym ośrodku zdrowia w Mazańcowicach poinformował wójt Janusz Pierzyna na sesji Rady Gminy Jasienica w piątek 22 marca.

Grunty na usługi
Gmina 2024-04-04

Grunty na usługi

Gminne grunty w rejonie szkoły w Jasienicy i na Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej na wniosek wójta Janusza Pierzyny radni na sesji w czwartek 28 marca przeznaczyli na cele usługowe. Pozwoli to lepiej zagospodarować teren.

Logo Powiatu Bielskiego
Gmina 2024-04-04

Sportowcy na powiatowej gali

Badmintoniści BKB Set Mazańcowice i ich trener Bartosz Pietryja, a także narciarka biegowa Lena Kliś to sportowcy wyróżnieni podczas tegorocznej Gali Sportu Powiatu Bielskiego.

Logo Radia Bielsko
Gmina 2024-04-03

WYWIAD Z WÓJTEM GMINY JASIENICA

O obiecujących wynikach z odwiertu w Grodźcu, planach nowej linii autobusowej do Mazańcowic, rozbudowie szkół i remontach gminnych dróg mówił wójt Janusz Pierzyna w Radiu Bielsko.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica