JUŻ 19 DZIAŁKA SPRZEDANA

2022-07-18

Za ponad 5,2 mln zł została sprzedana działka w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Grunt o powierzchni ponad 2,1 hektara kupiła firma Teo Logis z Komorowa zajmująca się logistyką.

Dokładnie grunt objął 2,1009 ha powierzchni, za który Gmina otrzymała 4.243.820,00 zł netto, czyli brutto 5 243 820 zł. – Cały czas widać w naszym regionie zainteresowanie gruntami o charakterze produkcyjno-usługowym. My dysponujemy taką ziemią, bo zapobiegliwie zbudowaliśmy 70-hektarową strefę, dzięki czemu mamy stałe duże wpływy do gminnego budżetu – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Dodaje, że środki ze sprzedaży działek Gmina niezmiennie przeznacza na mocne wsparcie programów inwestycyjnych Gminy służących rozwojowi całej gminy Jasienica. To już dziewiętnasta sprzedana działka na Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Łącznie od uruchomienia Strefy w czerwcu 2015 r. za kwotę 58 256 435,88 zł brutto zostało sprzedanych 34,5543 hektarów, a więc połowa dostępnych gruntów.

Obecnie w tym miejscu działają już firmy, które wcześniej zakupiły grunty. Gmina za pozyskane przez wójta środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4,2 mln zł buduje też drugą drogę do Strefy, ma ona być gotowa już w tym roku.

Zobacz też:

Udane rozpoczęcie sezonu pływackiego

Karolina Klajmon udanie rozpoczęła nowy sezon pływacki 2022/2023.

Razem, młodzi druhowie!

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gmin Jasienica i Jaworze wspólnie ćwiczyli podczas I Manewrów Ratowniczo-Pożarniczych MDP.

Pieniądze na przepompownię

O staraniach o pozyskanie funduszy na modernizację drogę Starej Cieszyńskiej oraz szansach na rewitalizację linii kolejowej Bielsko-Cieszyn mówił wójt Janusz Pierzyna na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Jasienica w piątek 30 września.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica