ZAPLECZE DLA KLUBU Z MAZAŃCOWIC

2022-07-29

Klub piłkarski LKS Mazańcowice na 35-lecie swojego istnienia doczeka się klubowej siedziby, służącej jako zaplecze szatniowe.

– Klub prowadzą pasjonaci, oddani przede wszystkim pracy z młodzieżą. Bardzo angażowali się w stworzenie na niezagospodarowanym terenie bezpiecznego boiska. Jako społeczność gminy Jasienica wspieramy rozwój sportu wśród najmłodszych naszych mieszkańców. Temu celowi ma też służyć nowy klubowy budynek, jaki zamierzamy postawić przy boisku. Młodzież piłkarska będzie miała tam odpowiednie warunki, aby się przygotować do treningów i meczów – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Jak dodaje, już od kilku lat Gmina kupuje działki w sąsiedztwie obiektu użyteczności publicznej. W 2009 r. pozyskała działkę o powierzchni 11 arów za łączną kwotę blisko 55 tys. zł.

Teren w zupełności wystarczy na wybudowanie parterowego budynku za południową linią boiska. Będą tam dwie szatnie dla zawodników, szatnia trenerów i sędziów, toalety i prysznice, magazyn, a także sala szkoleniowa, w której oprócz sportowych zebrań i przygotowań do meczów będzie można również prowadzić różnego rodzaju warsztaty z młodzieżą. Obecnie trwają ostatnie prace nad opracowaniem projektu budynku zaplecza.

Klub w tym roku świętuje 35-lecie istnienia. Założyli go sami mieszkańcy, którym nie tyle zależało na ligowych trofeach, co na propagowaniu zdrowego stylu życia i sportowych postaw wśród dzieci i młodzieży. Szybko okazało się, że takich pasjonatów praktycznej piłki nożnej jest na tyle dużo, że można powołać klub. Najprostszym rozwiązaniem było zorganizować się pod egidą ogólnopolskiego związku Ludowych Klubów Sportowych. Formalne założenie klubu ułatwiło z kolei utworzenie trawiastego boiska na niezagospodarowanym terenie przy wsparciu władz Gminy i sponsorów.

W imieniu całej społeczności Gminy Jasienica życzę kolejnych owocnych lat działalności sportowej – dodaje wójt Janusz Pierzyna.

Wizualizacja zaplecza.

Wizualizacja zaplecza. Karol Bulanda. BULANDA Architekci

Zobacz też:

PIWOWAR W KADRZE NARODOWEJ

Julia Piwowar została powołana do kadry narodowej w badmintonie.

DOŻYNKI GMINNE

Gazdowie Magdalena i Wojciech Janik, Wójt Gminy Jasienica, Rada Sołecka w Międzyrzeczu Górnym, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia 2022 r. (niedziela) w Międzyrzeczu Górnym.

Premierowy mecz w okręgówce

Drużyna KS Międzyrzecze wygrała w pierwszym meczu okręgowym pokonując 4:0 Pasjonat Dankowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica