PARKING W ŚWIĘTOSZÓWCE JUŻ GOTOWY

2022-07-22

Wcześniej niż planowano zakończono rozbudowę parkingu przy budynku straży pożarnej OSP Świętoszówka.

Warto podkreślić, że budynek nie służy jedynie druhom z OSP, ale ma charakter wielofunkcyjny. – Parking będzie służył wszystkim mieszkańcom, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, stanowiącego centrum integracji całego sołectwa – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Oprócz straży obiekt mieści bowiem dużą salę widowiskową z zapleczem kuchennym, często wykorzystywaną do działalności miejscowych stowarzyszeń i na spotkania mieszkańców. Działa tu także poczta, lekarz i kantor. Budynek w ostatnich latach przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu poprawił się jego stan techniczny, a także stał się dużo bardziej funkcjonalny.

Toteż rozbudowę parkingu należy uznać za ostatni etap prac przy modernizacji obiektu. Parking powiększył się, obecnie dysponuje 25 miejscami postojowymi, zostały wyznaczone również dwa miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Przy okazji rozbudowy parkingu cały teren zyskał odwodnienie, które połączono z istniejącą kanalizacją deszczową. Nową część dostosowano do otaczającego terenu, dróg i placów wokół budynku strażnicy, nawierzchnię wyłożono kostką betonową. Całość kosztowała 335 547,34 zł.

Wyremontowany parking przy OSP Świętoszówka.

Wójt z radnymi, przedstawicielami OSP odbiera parking.

Zobacz też:

PIWOWAR W KADRZE NARODOWEJ

Julia Piwowar została powołana do kadry narodowej w badmintonie.

DOŻYNKI GMINNE

Gazdowie Magdalena i Wojciech Janik, Wójt Gminy Jasienica, Rada Sołecka w Międzyrzeczu Górnym, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia 2022 r. (niedziela) w Międzyrzeczu Górnym.

Premierowy mecz w okręgówce

Drużyna KS Międzyrzecze wygrała w pierwszym meczu okręgowym pokonując 4:0 Pasjonat Dankowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica