TRZY DNI MUZYCZNEJ ZABAWY W JASIENICY

2022-07-20

Po dwóch latach przerwy mieszkańcy gminy Jasienica ponownie spotkali się na zabawie XXVI Lata w Jasienicy. Atrakcje muzyczne i sportowe przyciągnęły tłumy uczestników z całego regionu.

Przez trzy dni w amfiteatrze w Jasienicy można było posłuchać muzyki znanych wykonawców, obejrzeć występy lokalnych artystów i pokaz sprawności bojowej żaków, szaleć na dmuchańcach czy objadać się przysmakami na licznych stoiskach gastronomicznych. Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy w plenerze przygotował mnóstwo atrakcji.

Uczestników przywitał gospodarz wójt Janusz Pierzyna. ­­­­

PRZEMÓWIENIE WÓJTA

Zabawę rozpoczęła gwiazda piątkowego wieczoru Sylwia Grzeszczak, przed nią wystąpił zespół Walimy w Kocioł.

W drugi dzień Lata w Jasienicy nie mogło zabraknąć akcentów sportowych. Przed publicznością w turnieju żaków wystąpili najmłodsi strażacy z Rudzicy, Grodźca, Roztropic, Jasienicy, Iłownicy, Międzyrzecza Dolnego i Międzyrzecza Górnego. Ich zadaniem było rozciągnięcie linii pożarniczej i napełnienie zbiornika z sygnalizacją. Wieczór muzyczno-taneczny rozpoczął zespół Kordian, a następnie wystąpił Liber & InoRos. Wieczorem widzom towarzyszyła zabawa taneczna z zespołem vEKs Band.

Z kolei w niedzielę pierwszą atrakcją był towarzyski mecz, w którym Drzewiarz Jasienica zagrał z zespołem GKS Radziechowy-Wieprz. Dla uczestników z estrady płynęła muzyka Zespołu Regionalnego „Jasieniczanka”, Zespołu Regionalnego „Bierowianie”. Następnie na scenie pojawiła się grupa Mig, a potem After Party. Wieczorem do końca imprezy widzom towarzyszył zespół Preludium.

Dla uczestników organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy przygotowali występy artystyczne, m.in. zespołu wokalnego Fairy Tale, działającego przy jasienickim GOK, Lento, działającego przy filii GOK Biery,  a także fire show w wykonaniu grupy Inferis Teatr Ognia.

Gośćmi Lata w Jasienicy był m.in.: wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed i poseł Mirosław Suchoń, obaj zamieszkujący na terenie naszej gminy.

Fotorelacja na naszym profilu Jasienica po godzinach

Zobacz też:

Udane rozpoczęcie sezonu pływackiego

Karolina Klajmon udanie rozpoczęła nowy sezon pływacki 2022/2023.

Razem, młodzi druhowie!

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gmin Jasienica i Jaworze wspólnie ćwiczyli podczas I Manewrów Ratowniczo-Pożarniczych MDP.

Pieniądze na przepompownię

O staraniach o pozyskanie funduszy na modernizację drogę Starej Cieszyńskiej oraz szansach na rewitalizację linii kolejowej Bielsko-Cieszyn mówił wójt Janusz Pierzyna na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Jasienica w piątek 30 września.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica