PIENIĄDZE NA SZKOŁĘ

2022-07-25

Dwa miliony złotych na rozbudowę szkoły w Iłownicy pozyskał wójt Janusz Pierzyna z IV edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład” Programu Inwestycji Strategicznych.

Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie bielskich posłów w poniedziałek 18 lipca wręczył wójtowi Pierzynie tzw. promesę na 2 mln zł podczas spotkania w delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Program przewiduje wsparcie dla ponad 1,3 tys. gmin popegeerowskich, które najbardziej straciły podczas zmian ustrojowych w latach 90. XX w. Gmina Jasienica wystąpiła o wsparcie na bardzo potrzebną rozbudowę szkoły w Iłownicy w wysokości 2 mln zł. Łącznie całość ma kosztować 4,65 mln zł, a brakujące 2,65 mln zł pochodzić będzie z własnych środków z budżetu Gminy.

– Nasze miejscowości bardzo intensywnie się rozwijają, co widać po nowym budownictwie mieszkaniowym. Młodzi ludzi zakładają rodziny, osiedlają się też nowe rodziny, toteż potrzebujemy miejsc w placówkach oświatowych. Rozbudowa obiektu w Iłownicy pozwoli na prowadzenie nauki w szkole i przedszkolu w wygodnych warunkach – wyjaśnia wójt.

Segment w Iłownicy zostanie dobudowany do gmachu głównego szkoły. Będzie miał osobne wejście, a oprócz tego klatkę schodową i korytarze łączące z gmachem głównym na każdej z dwóch kondygnacji. Na parterze przewidziano część przedszkolną z trzema salami oraz dwoma dostosowanymi do maluchów toaletami, szatnią, zmywalnią i pomieszczeniem socjalnym. Na piętrze będą trzy szkolne sale lekcyjne, w tym dwie z zapleczem, a także pomieszczenie medyczne i węzeł sanitarny.

Zobacz też:

PIWOWAR W KADRZE NARODOWEJ

Julia Piwowar została powołana do kadry narodowej w badmintonie.

DOŻYNKI GMINNE

Gazdowie Magdalena i Wojciech Janik, Wójt Gminy Jasienica, Rada Sołecka w Międzyrzeczu Górnym, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia 2022 r. (niedziela) w Międzyrzeczu Górnym.

Premierowy mecz w okręgówce

Drużyna KS Międzyrzecze wygrała w pierwszym meczu okręgowym pokonując 4:0 Pasjonat Dankowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica