PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU

2022-08-05

Gospodarstwo państwa Ilony i Bernarda Stroków z gminy Jasienica przygotowuje się do finału XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Przypomnijmy, że gospodarstwo rolników z Świętoszówki wygrało etap wojewódzki konkursu, a państwo Strokowie nagrodę odebrali w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tym samym weszli do finału ogólnopolskiego, gdzie rywalizują ze zwycięskimi gospodarstwami z pozostałych 15 województw. Państwo Ilona i Bernard Strokowie z Świętoszówki prowadzą 15-hektarowe gospodarstwo, uprawiają zboża.

Przed rozstrzygnięciem finału komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli organizatorów, a więc Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowej Inspekcji Pracy, odwiedziła gospodarstwo. – Gospodarstwo urządzone jest wzorcowo, sprawia imponujące wrażenie. Mam nadzieję, że komisja też to dostrzegła – mówi wicewójt Krzysztof Wieczerzak, który wraz z radną i sołtys Świętoszówki Grażyną Gaszek towarzyszył komisji konkursowej.

Ostateczne wyniki poznamy jesienią, zwycięzcy jako główną nagrodę otrzymają ciągnik rolniczy.

Fotorelacja na naszym facebooku Jasienica po godzinach

Zobacz też:

PIWOWAR W KADRZE NARODOWEJ

Julia Piwowar została powołana do kadry narodowej w badmintonie.

DOŻYNKI GMINNE

Gazdowie Magdalena i Wojciech Janik, Wójt Gminy Jasienica, Rada Sołecka w Międzyrzeczu Górnym, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia 2022 r. (niedziela) w Międzyrzeczu Górnym.

Premierowy mecz w okręgówce

Drużyna KS Międzyrzecze wygrała w pierwszym meczu okręgowym pokonując 4:0 Pasjonat Dankowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica