Przez tydzień uczestnicy tegorocznych wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy brali udział w ciekawych zajęciach oraz warsztatach.
W trakcie zajęć powstały przepiękne prace plastyczne, które związane były z danym dniem tematycznym. Dzieci świetnie radziły sobie w pracach grupowych, rozwiązywaniu zagadek oraz zabawach sprawnościowych. Uczestnicy wybrali się również do Obserwatorium „Astrolab” w Czernicy, w którym dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wszechświata, a także miały okazję zobaczyć od środka symulator lotów kosmicznych.
W ostatni dzień wakacyjnych zajęć, uczestnicy wykonywali kolorowe przypinki, a także mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne, które były wyświetlane w specjalnej kopule. (Źródło: GOK Jasienica)
Zdjęcia dostępne na https:// www.facebook.com/gminnyosrodekkultury.jasienica/posts/2170443046417234
Dzień Matki z Gminną Radą Kobiet w Jasienicy
W środę 28 maja czerwca przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy gościły na spotkaniu z okazji Dnia Matki, które zorganizowała Gminna Rada KGW w sali na Drzewiarzu.
10 lat Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej
Ponad 36 ha sprzedanych gruntów, 63 mln zł wpływu do budżetu gminy i osiem funkcjonujących zakładów – to owoce Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej (JNSE) – pierwszej tego typu strefie w regionie i Polsce, która łączy cele gospodarcze z troską o klimat i jakość życia mieszkańców. Strefa nie tylko przyciąga inwestorów, lecz także realnie wpływa na rozwój całej Gminy Jasienica. W tym roku obchodzi swoje 10-lecie.
Awans do finału Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej
Wspaniałe wieści z Żor. W niedzielę, 25 maja, Anna Bielska – uczennica klasy ósmej Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy oraz zawodniczka BKS-Stal Bielsko-Biała – wspólnie z klubową partnerką Hanną Zuber zdobyła 2. miejsce w półfinale Mistrzostw Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej.