III MIEJSCE DLA STRAŻACKIEJ MŁODZIEŻY

2022-09-13

Młodzi strażacy z OSP Międzyrzecze Górne zdobyli brązowy medal II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Fundusze w Akcji”.

Zawody rozegrano w sobotę 10 września w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej oraz na terenach rekreacyjnych przylegających do BCK. Zjechało na nie kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Dopisała pogoda i wysoka forma zawodników.

Młodzi strażacy zmierzyli się w czterech konkurencjach podzielonych na cztery kategorie wiekowe. Suma zdobytych punktów przez drużyny dała ostatecznie odpowiedź, kto stanie na podium. W tym roku najlepsi okazali się strażacy z młodzieżowej drużyny przy OSP Stara Wieś, która zdobyła ostatecznie 101 punktów. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Czaniec z 82 punktami. Na trzecim miejscu podium z 63 punktami uplasowali się młodzi strażacy z OSP Międzyrzecze Górne. Poza wspaniałymi pucharami drużyny, które znalazły się na podium, do swoich jednostek zabrali także profesjonalne stoły pingpongowe.

Większość drużyn po uroczystym wręczeniu nagród wróciła do domów. Jednak kilka, które przyjechały do Bielska między innymi z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego czy podkarpackiego, skierowała się pod Dębowiec, gdzie dzięki pomocy druhów z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej mieli przygotowany obóz namiotowy.

Podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na uczestników czekała masa atrakcji. Nie zabrakło także akcentu poważniejszego. Zmaganiom sportowym towarzyszyła także konferencja dla samorządowców i przedstawicieli sektora pozarządowego poświęcona funduszom unijnym, a zorganizowana przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego. Nad tegoroczną edycją olimpiady patronat objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Bielsko-Biała.

Żródło i fotorelacja na stronie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zobacz też:

Wkrótce gotowa druga droga

Prace przy budowie drugiej drogi do Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej dobiegają końca. Całość będzie gotowa w drugiej połowie października.

Dwa medale w maratonie kajakowym

Jakub i Bartosz Wizner zdobyli dwa medale podczas XXXVI Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym, jakie odbyły się na Jeziorze Turawskim w weekend od 16 do 18 września.

Ósmoklasiści z Iłownicy najlepsi w powiecie

Szkoła w Iłownicy informuje o osiągnięciu swoich uczniów podczas egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica