Dwa medale w maratonie kajakowym

2022-09-19

Jakub i Bartosz Wizner zdobyli dwa medale podczas XXXVI Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym, jakie odbyły się na Jeziorze Turawskim w weekend od 16 do 18 września.

Jakub Wizner, mieszkaniec Mazańcowic, kajakarz, reprezentujący Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice, brązowy medal zdobył w konkurencji K2 seniorów na dystansie 28 km.

Z kolei jego brat Bartosz, kanadyjkarz, również reprezentujący czechowicki klub, w kategorii C1 juniorów na dystansie 17 km wywalczył wicemistrzostwo Polski w Maratonie Kajakowym.

To jedna z najtrudniejszych i najbardziej wyczerpujących konkurencji w kajakarstwie klasycznym. Rywalizacja polega na przepłynięciu pętli, a następnie wyjściu z wody i wykonaniu biegiem tzw. przenoski kajaka, by za chwilę wrócić do wody i rozpocząć kolejną pętlę. Zawody są więc bardzo widowiskowe – dużo się dzieje i czuć atmosferę rywalizacji.

Zależnie od grup wiekowych i konkurencji kajakarze i kanadyjkarze walczyli na dystansach 3,5, 7, 10,5, 14, 17, 21, 24,5 i 28 km. Zawody ściągnęły do Turawy kajakarzy i kanadyjkarzy z całej Polski. Organizatorem Mistrzostw Polski w Maratonie kajakowym na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego był Opolski Związek Kajakowy.

Zobacz też:

Wkrótce gotowa druga droga

Prace przy budowie drugiej drogi do Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej dobiegają końca. Całość będzie gotowa w drugiej połowie października.

Ósmoklasiści z Iłownicy najlepsi w powiecie

Szkoła w Iłownicy informuje o osiągnięciu swoich uczniów podczas egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej.

Koncert Szczęścia

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zaprasza na Koncert Szczęścia.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica