Laur dla wójta

2022-11-21

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji odebrał w niedzielę 20 listopada wójt Janusz Pierzyna podczas uroczystej gali, towarzyszącej 12. Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Janusz Pierzyna Laur odebrał w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z rąk Tomasza Zjawionego, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Tadeusza Donocika Honorowego Prezesa Katowickiej RIG która była organizatorem Kongresu. To Kapituła katowickiej RIG przyznała wyróżnienie w uznaniu wieloletnich zasług Janusza Pierzyny za rzetelność, konsekwencje w podejmowaniu decyzji, wspieranie w rozwój gospodarczy gminy, a także harmonijne i skuteczne zaangażowanie w pozyskiwanie efektywnych źródeł unijnych oraz ich wykorzystywanie jako jedyny wójt z województwa śląskiego.

Gośćmi gali byli m.in. prof. Jerzy Buzek przewodniczący Komitetu Honorowego, Janusz Steinhoff przewodniczący rady, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, wicepremier w latach 2000-2001, minister gospodarki w latach 1997-2001, dr Janusz Michałek prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiznej S.A., Tomasz Bednarek Prezes Zarządu WFOŚiGW, Małgorzata Mańka-Szulik Prezydent Miasta Zabrze, Zdzisława Dacko-Pikiewicz Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

To już kolejne wyróżnienie dla Janusza Pierzyny, przyznane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W 2015 r. uhonorowany został Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, przede wszystkim za inicjację budowy Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej, a także za starania w rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz za nawiązywanie porozumienia z samorządem gospodarczym.

Pięciokrotnie zdobył tytuł „Lidera, który wspiera MŚP”, zaś Gmina Jasienica – „Samorządu, który wspiera MŚP”. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach w 2018 r. przyznała mu również honorowe członkostwo w uznaniu jego zasług we wsparciu działalności i rozwoju katowickiej Izby, a także za zaangażowanie we współpracę oraz promocję idei samorządu gospodarczego.

Organizowany przez katowicką Regionalną Izbę Gospodarczą Kongres to największe wydarzenie w Europie, skierowane do sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, odbywający się pod Patronatem Parlamentu Europejskiego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku odbywał się pod hasłem „Face the Challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań”.

Od ponad 20 lat tak nasz wójt buduje markę Gminy Jasienica.

Wręcznie Laurów wyróżnionym osobą, które stoją w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Janusz Pierzyna Laur odbiera w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z rąk Tomasza Zjawionego, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Tadeusza Donocika Honorowego Prezesa Katowickiej RIG.

Zdjęcie pamiątkowe z uroczystości władz samorządowych Gminy Jasienica.

Zobacz też:

Wielki sukces zawodniczki taekwon-do

Marta Grysztar, mieszkanka gminy Jasienica, wywalczyła brązowy medal Otwartych Mistrzostw Hiszpanii Taekwon-do.

Nowe oświetlenie uliczne

Blisko 40 nowych ledowych lamp ulicznych zostanie zamontowanych przy drogach na terenie sołectw gminy Jasienica.

Jesienne roboty na drogach

Ulica Willowa w Międzyrzeczu Górnym w najbliższych tygodniach zyska lepszą nawierzchnię.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica