Jesienne roboty na drogach

2022-11-23

Ulica Willowa w Międzyrzeczu Górnym w najbliższych tygodniach zyska lepszą nawierzchnię.

Pracami zostanie objęty odcinek o długości 720 m ul. Willowej w Międzyrzeczu Górnym. Wójt Janusz Pierzyna pozyskał 180 tys. zł dofinansowania do modernizacji z funduszu dróg rolniczych Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. – Droga prowadzi do gruntów rolnych, toteż będą z niej korzystali nasi rolnicy dojeżdżając do swoich pól. Ale nie tylko oni, bo w tym rejonie sołectwa jest sporo domów jednorodzinnych, a także działek, które w październiku w nowym planie zagospodarowania przestrzennego zostały przekształcone pod budownictwo mieszkaniowe – wyjaśnia wójt.

Chodzi o odcinek od ul. Widok do wyasfaltowanego już fragmentu ul. Willowej. Obecną nawierzchnię z tłucznia po dokonaniu stabilizacji i wzmocnieniu podbudowy zastąpią warstwy asfaltowe. Przy okazji przydrożne rowy i przepusty zostaną oczyszczone. Prace potrwają do końca listopada, łącznie będą kosztować blisko 850 tys. zł.

Zobacz też:

Karolina dwukrotnie mistrzynią śląska

Dwukrotnie mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo wywalczyła Karolina Klajmon, mieszkanka Jasienicy, podczas Mistrzostw Śląska 13-latków w pływaniu.

Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz MDP

03 czerwca 2023 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bestwinie.

Badmintonowe Mistrzostwa Mazańcowic

W sobotę 27 maja klub BKB Set Mazańcowice zorganizował we własnej hali singlowy turniej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica