Wielki sukces zawodniczki taekwon-do

2022-11-25

Marta Grysztar, mieszkanka gminy Jasienica, wywalczyła brązowy medal Otwartych Mistrzostw Hiszpanii Taekwon-do.

Marta wraz z Kadrą Narodową Polskiej Federacji Taekwon-do 12 listopada wzięła udział w międzynarodowych zawodach Spanish FITE Open 2022 Madrid. Wystąpiła w walkach w formule ciągłej i w tej właśnie konkurencji zdobyła brązowy medal. Łącznie reprezentanci Polskiej Federacji Taekwon-do zdobyli 32 medale, w tym 6 złotych, 10 srebrnych i 16 brązowych. W zawodach wzięło udział 657 zawodników z takich krajów, jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, Cypr, Niemcy, Austria, Belgia, Wielka Brytania, Argentyna, Dominikana, Urugwaj, Panama, Peru, Paragwaj. Do rywalizacji przystąpili też zawodnicy z wielu krajów Ameryki Południowej zrzeszeni w Południowo-Amerykańskiej Federacji Taekwon-Do.

Sukces Marty poprzedziły wielomiesięczne solidne treningi. Marta Grysztar jest stypendystką sportową Gminy Jasienica i reprezentantką bielskiego klubu Taekwon-do Cobra GrysztarTeam. Bierze udział w zgrupowaniach Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do, jeździ na obozy sportowe organizowane przez klub oraz bierze udział we wszystkich zawodach z cyklu Pucharu Polski organizowanych przez PFT. Obecnie przygotowuje się do najważniejszego turnieju w całym sportowym roku taekwon-do, a więc do grudniowych Mistrzostw Polski 2022. Wyniki osiągane przez zawodników na tych zawodach są podstawą do wyłonienia Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do na kolejny rok.

JG

Zobacz też:

Podsumowanie turystycznego projektu

W poniedziałek 23 stycznia na sali sesyjnej Urzędu Gminy Jasienica podsumowano realizację projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej“.

Jasienica w 31. Finale WOŚP

103 035 zł udało się zebrać w gminie Jasienica podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP W ZSP JASIENICA

Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole-Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica