Brąz w brazylijskim jiu-jitsu

2022-12-05

Monika Janos zdobyła brązowy medal XVIII Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Monika Janos jest mieszkanką gminy Jasienica i reprezentuje klub Academia Gorila Bielsko-Biała. Od 11 do 13 listopada w Gnieźnie rozegrano XVIII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu – największe w Polsce i jedne z największych w Europie zawody w tej dyscyplinie. To sztuka walki wywodząca się z judo i zapasów, wzbogacona o techniki, które umożliwiają obalenie przeciwnika na ziemię i uzyskanie nad nim całkowitej kontroli poprzez zablokowanie jego ruchów. W tym celu stosuje się dźwignie, duszenia i chwyty unieruchamiające.

W turnieju wzięło udział ponad 2300 najlepszych zawodników w kraju. Monika Janos zmierzyła się z innymi miłośniczkami tej dyscypliny w kategorii purpurowych i brązowych pasów. Zajęła wysokie trzecie miejsce.

To niepierwszy sukces zawodniczki, poza sportem mieszkanki Jasienicy, policjantki, żony i mamy dwóch nastoletnich bliźniaczek. Swoją sportową karierę Monika Janos jeszcze jako nastolatka rozpoczynała w klubie Gwardia Bielsko-Biała w judo, dochodząc do najwyższego, czarnego pasa w tej sztuce walki. Poza licznymi krajowymi turniejami, z których przywiozła wiele złotych medali, odnosiła też znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Była też zawodniczką kadry narodowej, m.in. reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy, osiągając wiele sukcesy, w tym zdobywając 3 medale mistrzostw Europy i 2 mistrzostw świata. Sportową karierę przerwała kontuzja, ale teraz wraca na matę mierząc w najwyższe miejsca podium.

Zobacz też:

Podsumowanie turystycznego projektu

W poniedziałek 23 stycznia na sali sesyjnej Urzędu Gminy Jasienica podsumowano realizację projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej“.

Jasienica w 31. Finale WOŚP

103 035 zł udało się zebrać w gminie Jasienica podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP W ZSP JASIENICA

Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole-Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica