Najlepsza pływaczka i Mistrzyni Śląska

2022-12-06

Cztery medale i tytuł najlepszej pływaczki rocznika 2010 wywalczyła Karolina Klajmon podczas turnieju w Kozach. Tydzień później została mistrzynią Śląska.

XIV Pływackie Andrzejki w Gminie Kozy – Śladami Wojciecha Wojdaka został rozegrany w niedzielę 27 listopada na pływalni w Kozach. Karolina Klajmon, młodej mieszkanka Jasienicy i zarazem sportowa stypendystki Gminy, wywalczyła w nim 3 złote medale – na 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym oraz 100 m stylem grzbietowym. Do kolekcji dorzuciła srebro zdobyte z koleżankami z sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Suma zdobytych punktów sklasyfikowała Karolinę na I miejscu zestawienia najlepszej zawodniczki rocznika 2010, toteż wraz z medalami wywiozła z Kóz również upamiętniającą ten sukces statuetkę.

Z kolei 2 i 3 grudnia w Dąbrowie Górniczej rozgrywane były Mistrzostwa Śląska 12-latków. W konkurencji 200 m stylem zmiennym w swojej kategorii wiekowej wywalczyła złoto, zostając tym samym mistrzynią Śląska 12-latków. To nie koniec, bo dorzuciła jeszcze tytuły wicemistrzowskie zdobyty na dystansie 100 m oraz 200 m stylem grzbietowym. W konkurencji 100 m stylem motylkowym zajęła 5. lokatę.

Do zawodów w Dąbrowie Górniczej z rocznika 2010 zgłoszonych zostało 256 zawodników z 30 klubów śląskich.

Zobacz też:

Podsumowanie turystycznego projektu

W poniedziałek 23 stycznia na sali sesyjnej Urzędu Gminy Jasienica podsumowano realizację projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej“.

Jasienica w 31. Finale WOŚP

103 035 zł udało się zebrać w gminie Jasienica podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP W ZSP JASIENICA

Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole-Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica