Najbardziej Inspirująca w Polsce

2022-12-02

Lena Ogrodzka ze szkoły w Grodźcu zdobyła tytuł Najbardziej Inspirującej Osoby tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu 10Xchallenge.

To już kolejny rok, gdy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie 10Xchallenge, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Partner M&G. Program przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy, uczy przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów.

W tym roku w projekcie udział wzięło aż 646 uczniów i uczennic z 25 szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie przez trzy tygodnie prowadzili na terenie szkoły miniprzesiębiorstwa, oferując swoje produkty, a tym samym rywalizując z innymi zespołami z całej Polski łącznie w pięciu konkursach. Jurorzy podczas oceny zwracali uwagę na innowacyjność, kreatywność i sposób rozwiązywania problemów we wszystkich kategoriach wyznaczonych zadań, a także na pracę zespołową i rozwój osobisty.

Barbara Kabat

Opiekun projektu

Zobacz też:

Warsztaty młodych artystów

Młodzi członkowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne dziecka” zakończyli w Koszęcinie dwudniowe warsztaty artystyczne pod okiem profesjonalistów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Jubileusz Rady Kobiet

Tradycja i społeczne zaangażowanie – tak w skrócie można opisać działalność członkiń Gminnej Rady Kobiet, które uroczyście świętowały na Sali widowiskowej GOK 45-lecie powstania Rady.

Modernizacja dróg powiatowych

Jeszcze w tym roku zostaną przebudowane niektóre odcinki dróg powiatowych, przebiegających przez sołectwa gminy Jasienica. Nasza Gmina wesprze Powiat Bielski w tej modernizacji.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica