Dzień misia

2022-12-08

W piątek 25 listopada przedszkolaki z Rudzicy obchodziły dzień misia.

Ten dzień na całym świecie najmłodsi obchodzą dzień pluszowego misia. Świętowały również przedszkolaki z przedszkola w Rudzicy. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka – honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.

Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z Rudzicy udały się też z wizytą do Gminnej Biblioteki w Rudzicy. Tam miały okazję wysłuchać opowiadań o przygodach Kubusia Puchatka oraz zapoznać się z wieloma misiami występującymi w bajkach. A w przedszkolu odwiedził je duży puchaty miś.

Każda grupa w swoim gronie organizowała obchody tego dnia. Zabrzmiało wiele misiowych utworów, m.in. Pluszowy miś, Jadą, jadą misie, Ty i ja misie dwa. Były tańce z misiem, zabawy z chustą animacyjną, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań – ćwiczeń ruchowych, wycinanek, prac plastycznych, budowanie z klocków domków dla misiów.

W szkolnej bibliotece została zaprezentowana historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Każdej grupie towarzyszyły liczne atrakcje, a degustacja herbatników oblanych miodem oraz obejrzenie przygód Kubusia Puchatka i Gumisiów, uwieńczyły obchody Dnia Pluszowego Misia.

Zobacz też:

Podsumowanie turystycznego projektu

W poniedziałek 23 stycznia na sali sesyjnej Urzędu Gminy Jasienica podsumowano realizację projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej“.

Jasienica w 31. Finale WOŚP

103 035 zł udało się zebrać w gminie Jasienica podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP W ZSP JASIENICA

Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole-Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica