XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek

2023-01-13

12 stycznia w filii GOK w Rudzicy odbył się XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie podczas przesłuchań konkursowych pojawiło się 19 wykonawców.

Jury konkursu jednomyślne nagrodziło:

W kategorii

  •  "Przedszkola i klasy I - III "

 I miejsce: Emilia Ilkiewicz

 II miejsce: Ewelina Strządała

 III miejsce: Grupa „Sówki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy

  •  „Klasy IV – VI”

 I miejsce: Średnia Grupa Wokalna Zespołu Pieśni i Tańca „Bielsko” z Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej

 II miejsce: Zespól Regionalny „Szwarne Dziecka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Iłownicy

 III miejsce (ex aequo): Barbara Strządała

 III miejsce (ex aequo): Zofia Biegun

  •  „Klasy VII – VIII, szkoły ponadpodstawowe (wiek do 18 lat)

 I miejsce: Zuzanna Lemantowicz

 II miejsce: Natalia Lemantowicz

 III miejsce: Aleksandra Strządała

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.

Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.

 Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.

Jury XIX Konkursu Kolęd i Pastorałek

  • Dominika Skowrońska

Kompozytorka, wokalistka, skrzypaczka, pianistka, dyrygent. Gra na skrzypcach i śpiewa w Grupie Furmana, jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu wokalnego BB Singers, oba zespoły koncertują w kraju i za granicą. Jest założycielem i muzykiem Gondek Kwartet oraz wokalistką i skrzypaczką w projekcie Dominika&Walter. Jest dwukrotną stypendystką ministerialną. Na co dzień współpracuje z wytwórnia Rehegoo , gdzie wydaje swoją autorską muzykę, w sumie wydała około 30 płyt. Prowadzi szkolenia w zakresie "świadomości głosu", prowadzi naukę gry na skrzypcach i pianinie.

  •  Iwona Loranc

Piosenkarka, aktorka, związana z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia w Warszawie.

W 2002 roku otrzymała Grand Prix na PPA we Wrocławiu, Grand Prix na SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, oraz liczne pierwsze nagrody na festiwalach poezji i piosenki artystycznej. Za szczególne osiągnięcia w roku 2002 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR.

Nagrała pięć albumów: „Tricolor” (2003), „Znaki na niebie” (2004), „Loranc śpiewa Jakubczak” (2008), „Leśmian” (2013) i „Brzegi” (2016)

W 2009 roku utwór „Szukałem Cię wśród jabłek” wykonany w duecie z Grzegorzem Tomczakiem utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki przez kilka tygodni.

  •  Zbigniew Wałach

Muzyk, budowniczy instrumentów, regionalista. Wykonuje tradycyjną muzykę karpacką, ale także tworzy własną. Założyciel i lider zespołu Wałasi. Współpracuje z wieloma muzykami reprezentującymi inne regiony i gatunki muzyczne. Zbudował ponad 30 gajd istebiańskich, jak również piszczałki, okaryny, skrzypce, gęśle, rogi pasterskie i trombity. Inicjator cyklicznych wydarzeń, takich jak „Spotkania Gajdoszy i Dudziarzy” i „Zaduszki Istebniańskie. Jego dorobek muzyczny, to kilkanaście płyt z muzyką tradycyjną i kompozycjami własnymi. Jest także nauczycielem muzyki i prowadzi zajęcia głównie dla dzieci ale swoją wiedzą chętnie dzieli się ze wszystkimi.

Za działalność artystyczną został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie folkloru, nagrody im. Oskara Kolberga. Jest także stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz realizatorem projektu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”.

Relacja zdjęciowa dostępna dostępna na Facebooku Gimnnego Ośrodka Kultury w Jasienicy.

Zdjęcie z konkursu przedstawiające publiczność i występ uczestników.

Zobacz też:

Warsztaty młodych artystów

Młodzi członkowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne dziecka” zakończyli w Koszęcinie dwudniowe warsztaty artystyczne pod okiem profesjonalistów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Jubileusz Rady Kobiet

Tradycja i społeczne zaangażowanie – tak w skrócie można opisać działalność członkiń Gminnej Rady Kobiet, które uroczyście świętowały na Sali widowiskowej GOK 45-lecie powstania Rady.

Modernizacja dróg powiatowych

Jeszcze w tym roku zostaną przebudowane niektóre odcinki dróg powiatowych, przebiegających przez sołectwa gminy Jasienica. Nasza Gmina wesprze Powiat Bielski w tej modernizacji.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica