Rada w Dzień Kobiet

2023-03-13

W Dniu Kobiet zebrała się Gminna Rada Kobiet. Od gości panie usłyszały wiele podziękowań i życzeń.

Gościem spotkania był wójt Janusz Pierzyna, który złożył życzenia i podziękowania za rolę pań z kół gospodyń wiejskich i innych stowarzyszeń, jaką wkładają w rozwój gminy. Do życzeń wszelkiej pomyślności, zdrowia i wielu jeszcze owocnych pomysłów i wspólnych inicjatyw, oraz podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju gminnej społeczności i ubogacanie dziedzictwa naszego regionu przyłączyli się również pozostali goście: przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica, wicewójt Krzysztof Wieczerzak, prezes Rejonowego Zarządu Kółek i Organizacji Rolniczych Danuta Kożusznik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy Agnieszka Bronowska oraz przedstawicielka Ośrodka Doradztwa Rolniczego Agnieszka Kurcius. Następnie wręczyli paniom kwiaty.

Gminna Rada Kobiet w Jasienicy składa się z przedstawicielek wszystkich 14 kół gospodyń wiejskich ze wszystkich sołectw z terenu gminy. Podczas spotkania przewodnicząca Genowefa Kopeć poinformowała o zbliżającym się jubileuszu 45-lecia Gminnej Rady Kobiet oraz poprosiła prezes RZKiOR Danutę Kożusznik i dyrektor GOK Agnieszkę Bronowską o przedstawienie planów imprez i działań na bieżący rok. Z kolei Agnieszka Kurcius przedstawiła harmonogram szkoleń z zakresu ekologicznych gospodarstw demonstracyjnych, na które zaprosiła również rolników z terenu gminy.

Sprawy bieżące panie omawiały przy kawie i ciastku, a następnie zebrani częstowali się pysznym gulaszem przygotowanym przez KGW Jasienica.

Zobacz też:

Brązowy medal Oliwii

Mieszkanka gminy Jasienica Oliwia Janos zdobyła brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Mlodzierzy w Ju Jitsu sportowym w kategorii wiekowej U14.

Rozbudowa szkoły w Iłownicy

Do końca przyszłego roku ma potrwać budowa nowego segmentu dydaktycznego szkoły w Iłownicy.

SREBRNY MEDAL W JUDO

Jakub Kurowski, reprezentant bielskiego klubu PTS Janosik i mieszkaniec gminy Jasienica, zajął drugie miejsce w Pucharze Czech „Ostrawa Judo Open”.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica