Rada w Dzień Kobiet

2023-03-13

W Dniu Kobiet zebrała się Gminna Rada Kobiet. Od gości panie usłyszały wiele podziękowań i życzeń.

Gościem spotkania był wójt Janusz Pierzyna, który złożył życzenia i podziękowania za rolę pań z kół gospodyń wiejskich i innych stowarzyszeń, jaką wkładają w rozwój gminy. Do życzeń wszelkiej pomyślności, zdrowia i wielu jeszcze owocnych pomysłów i wspólnych inicjatyw, oraz podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju gminnej społeczności i ubogacanie dziedzictwa naszego regionu przyłączyli się również pozostali goście: przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica, wicewójt Krzysztof Wieczerzak, prezes Rejonowego Zarządu Kółek i Organizacji Rolniczych Danuta Kożusznik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy Agnieszka Bronowska oraz przedstawicielka Ośrodka Doradztwa Rolniczego Agnieszka Kurcius. Następnie wręczyli paniom kwiaty.

Gminna Rada Kobiet w Jasienicy składa się z przedstawicielek wszystkich 14 kół gospodyń wiejskich ze wszystkich sołectw z terenu gminy. Podczas spotkania przewodnicząca Genowefa Kopeć poinformowała o zbliżającym się jubileuszu 45-lecia Gminnej Rady Kobiet oraz poprosiła prezes RZKiOR Danutę Kożusznik i dyrektor GOK Agnieszkę Bronowską o przedstawienie planów imprez i działań na bieżący rok. Z kolei Agnieszka Kurcius przedstawiła harmonogram szkoleń z zakresu ekologicznych gospodarstw demonstracyjnych, na które zaprosiła również rolników z terenu gminy.

Sprawy bieżące panie omawiały przy kawie i ciastku, a następnie zebrani częstowali się pysznym gulaszem przygotowanym przez KGW Jasienica.

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica