z głębokim żalem

2023-05-09

Szanowni Państwo,

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Wójta Gminy Jaworze Radosława Ostałkiewicza.

Z powodu tak nieoczekiwanej straty, w imieniu własnym i całej społeczności Gminy Jasienica chciałbym wyrazić swoje najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom, wszystkim mieszkańcom Gminy Jaworze i osobom, które go znały. Razem dzielimy ból i przeżywamy żałobę.

To śmierć, która boleśnie dotyka nasz region. Radek był bowiem powszechnie znany ze swojej działalności społecznej, osobą, która ujmowała otwartością, zarażała radością.

Wójt Gminy Jaworze był jednak przede wszystkim człowiekiem oddanym swojej pracy, zaangażowanym w rozwój lokalnej, gminnej i regionalnej społeczności, troszczącym się o wspólne dobro.

Szczególnie śmiercią Radosława Ostałkiewicza dotknięta została społeczność Gminy Jaworze. Jej dobro zawsze bardzo leżało mu na sercu. Liczne tego dowody na trwałe wpisują się w historię miejscowości. Zapamiętany zostanie nie tylko jako budowniczy bardzo wielu inwestycji, zdecydowanie poprawiających infrastrukturę gminy. Setki ludzi zapamięta go także jako orędownika i propagatora idei społeczeństwa obywatelskiego, inicjatora licznych społecznych działań, który chętnie udzielał wsparcia różnego rodzaju organizacjom, stowarzyszeniom, a także ludziom, którzy chcieli realizować swoje pasje dla wspólnego dobra.

Jego odejście pozostawia nieodwracalną pustkę, zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym. To ogromna strata dla nas wszystkich, trudna do wyrażenia.

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Jasienica

Janusz Pierzyna

Śp. Radosław Ostałkiewicz.

Zobacz też:

Karolina dwukrotnie mistrzynią śląska

Dwukrotnie mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo wywalczyła Karolina Klajmon, mieszkanka Jasienicy, podczas Mistrzostw Śląska 13-latków w pływaniu.

Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz MDP

03 czerwca 2023 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bestwinie.

Badmintonowe Mistrzostwa Mazańcowic

W sobotę 27 maja klub BKB Set Mazańcowice zorganizował we własnej hali singlowy turniej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica