Czwórbój lekkoatletek z Jasienicy

2023-05-18

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Jasienicy wygrała zawody czwórboju lekkoatletycznym dzieci rocznika 2010/11 na szczeblu powiatowym.

Zespół w składzie: w składzie: Anna Bielska, Magdalena Ferfecka, Małgorzata Ferfecka, Emilia Janos, Karina Zańko, Marika Zdolska i Dagmara Wieja w czwartek 11 maja na stadionie w Zabrzegu wystartowały w zawodach czwórboju lekkoatletycznym dzieci rocznika 2010/11, rywalizując z siedmioma drużynami z innych szkół na terenie powiatu bielskiego. Jasienicka drużyna pod okiem trenerów Damiana Zdolskiego oraz Leszka Obracaja wygrała zawody szczebla powiatowego.

Tym samym uzyskały tytuł mistrzyń Powiatu bielskiego i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu rejonowym. Przypomnijmy, że wcześniej w szybkim tempie przeszły pierwszy etap rozgrywek wygrywając zawody gminne.

Damian Zdolski

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica