Wójt odznaczony strażackim medalem

2023-05-19

Krzyż Świętego Floriana, przyznawany szczególnie zasłużonym i wyróżniającym się członkom OSP, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał wójtowi Januszowi Pierzynie. W środę 17 maja podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Bielsku-Białej Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski udekorował uroczyście odznaczeniem wójta gminy Jasienica.

Krzyż Świętego Floriana to polskie cywilne odznaczenie państwowe, ustanowione 17 grudnia 2021 r. i nadawane przez Prezydenta RP na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych szczególnie zasłużonym i wyróżniającym się członkom Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest nagrodą za wybitne osiągnięcia w realizacji zadań, wynikających z bycia członkiem OSP. Przypomnijmy, że Janusz Pierzyna jest wójtem gminy Jasienica, a zarazem wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach, wiceprezesem Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej i prezesem Związku Gminnego OSP RP w Jasienicy. Janusz Pierzyna podziękował za tak wysokie wyróżnienie, jedno z najwyższych wśród strażackich i będące jednocześnie odznaczeniem państwowym, przyznawanym przez Głowę Państwa.

Odznaczenie Janusza Pierzyny Krzyżem Świętego Floriana podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w bielskiej Komendzie Miejskiej PSP rozpoczęło część uroczystości związanej z wręczeniem medali, a także awansów na wyższe stopnie służbowe. Wręczono m.in. Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, medale Za Zasługi dla Pożarnictwa, medal Zasłużony Dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego, odznaki za wysługę lat.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie oficjalnego aktu włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu Śląskim do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z dniem 1 maja 2023 r.

Źródło: mł. bryg. Patrycja Pokrzywa/ mat. KM PSP Bielsko-Biała

Zdjęcia: st. asp. Mariusz Zelek/ mat. KM PSP Bielsko-Biała

Relacja dostępna na profilu fb KM PSP Bielsko-Biała

Zobacz też:

Karolina dwukrotnie mistrzynią śląska

Dwukrotnie mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo wywalczyła Karolina Klajmon, mieszkanka Jasienicy, podczas Mistrzostw Śląska 13-latków w pływaniu.

Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz MDP

03 czerwca 2023 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bestwinie.

Badmintonowe Mistrzostwa Mazańcowic

W sobotę 27 maja klub BKB Set Mazańcowice zorganizował we własnej hali singlowy turniej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica