Przygotowania do remontów dróg

2023-05-24

Wkrótce rozpoczną się remonty dróg gminnych, obejmujące wszystkie sołectwa gminy Jasienica. Zaplanowano naprawę dróg o łącznej długości ok. 4,5 km.

Podczas kwietniowej sesji na wniosek wójta Janusza Pierzyny radni przeznaczyli dodatkowe 1,2 mln zł na remonty dróg gminnych. Wcześniej na początku roku zaplanowano 1,8 mln zł, łącznie więc na naprawy przeznaczono 3 mln zł. – Sytuacja naszego gminnego budżetu jest bardzo dobra, możemy więc zwiększyć pulę środków na remonty dróg. Dzięki temu każdego roku znacząco poprawiamy stan techniczny naszych ulic w sołectwach. Zależy nam bowiem, aby naprawione drogi wytrzymały kolejne długie lata już bez dodatkowych napraw – wyjaśnia Janusz Pierzyna. Dodaje, że remontami najczęściej są obejmowane te odcinki dróg gminnych, które były wykonywane przed kilkudziesięciu laty, nie zawsze zgodnie z zasadami budowy, były też obliczone na dużo mniejszy ruch. Toteż często podczas remontu zostaną wzmocnione podłoża na przebudowywanych odcinkach.

Jak co roku wyboru ulic przeznaczonych do remontu dokonali mieszkańcy w porozumieniu z sołtysami i radami sołeckimi. I tak naprawiane będą odcinki: ul. Grabowa w Bielowicku, Bożka i Sportowa w Bierach, Siedlacza w Grodźcu, Kwiatowa w Iłownicy, Zdrowotna, Długa, Jodłowa, droga obok RSP oraz droga obok Biedronki w Jasienicy, Kolonia w Landeku, Kamieniec w Łazach, Siedlacza w Roztropicach, Ogrodowa w Świętoszówce, Słoneczna w Wieszczętach, Widokowa, Bałkan i Klonowa w Mazańcowicach, Radosna i Tartaczna w Międzyrzeczu Dolnym, Stawowa, Huberta i Elektryków w Międzyrzeczy Górnym, a także Spółdzielcza, św. Jana i Słonecznikowa w Rudzicy.

Zakres prac najczęściej obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni, wzmocnienie i ustabilizowanie podłoża, a następnie nałożenie nowej nawierzchni asfaltowej, a także wykonanie pobocza. W tych miejscach, gdzie okaże się to konieczne, zostaną poprawione systemy odwodnień.

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica