Wysoko w konkursie Grunt na medal 2023

2023-05-22

Tereny inwestycyjne Gminy Jasienica zostały zakwalifikowane do drugiego etapu X edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal” 2023.

Do wojewódzkiego etapu konkursu zgłosiło się 9 gmin oferujących łącznie 13 ofert. Propozycja Jasienicy została oceniona najwyżej wraz z ofertą Częstochowy i dwoma ofertami Bierunia. Tym samym wszystkie cztery zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu. – Prezentujemy naszą ofertę inwestycyjną, jaką mamy dla producentów, a więc grunty na Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. To bardzo dobra propozycja dla przedsiębiorstw na lokalizację swojej działalności gospodarczej, o czym świadczy wysokie miejsce w I etapie wojewódzkim konkursu – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Gmina Jasienica do konkursu zgłosiła osiem działek o łącznej powierzchni 35,9464 ha, największa z działek ma powierzchnię 12,93 ha. Orientacyjną cenę za grunt przyjęto 246 zł za mkw.

Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Ma on przede wszystkim wyłonić najlepsze tereny inwestycyjne w poszczególnych województwach spośród terenów spełniających standardy inwestycyjne PAIH. Jak informuje Agencja, przygotowanie ofert wzbogaciło zasoby bazy ofert inwestycyjnych, tym samym zwiększając szansę na pozyskanie inwestora. Zgodnie z regulaminem konkursu w najbliższym miesiącach w gminach, które dostały się do II etapu, zostanie przeprowadzona wizja lokalna, podczas której dodatkowej ocenie podlegać będzie prezentacja zgłoszonej nieruchomości. Ocena zostanie przeprowadzona przez pracowników Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna rozpoczęła działalność 1 czerwca 2015 r. Od tej pory działki są zbywane inwestorom w drodze przetargów. Do końca 2021 r. ze sprzedaży 15 działek do budżetu Gminy Jasienica wpłynęło 42 450 351,63 zł, z kolei w 2022 r. ze sprzedaży trzem podmiotom 5 działek wpłynęło kolejne 18 332 922,45 zł – łącznie więc 60 783 274,08 zł.

Mapka z terenami inwestycyjnymi oraz sprzedanymi działkami na strefie.

 

Zobacz też:

Ćwiczenia Gaśnicze na Strefie Ekonomicznej

Dwanaście jednostek OSP z gminy Jasienica oraz jedna z OSP Ligota w dniach 15-17 maja wzięły udział w ćwiczeniach strażackich na terenie Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym.

Sportowe Święto w Świętoszówce

Blisko 200 uczestników wzięło udział w tegorocznym Biegu Floriańskim, zorganizowanym przez strażaków z OSP Świętoszówka po raz 22.

Radni wybrali komisje

Podczas drugiej już w tej kadencji sesji radni wybrali składy ośmiu stałych komisji Rady Gminy Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica