Sukcesy uczniów ZSP w Grodźcu

2023-05-25

Sukces ucznia ZSP w Grodźcu w II edycji ogólnopolskiego konkursu ,, MY i RYBY’’ – pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa.

Uczeń szkoły w Grodźcu - Nikodem Niemczyk, został laureatem II edycji ogólnopolskiego, ministerialnego konkursu pt. "My I Ryby - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas". Był to konkurs plastyczno-przyrodniczy, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który miał na celu upowszechnianie wiedzy wśród ogółu społeczeństwa, uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, skierowanie uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych oraz promocję Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze’’.

Nikodem w swojej pracy przedstawił gospodarstwo rybackie w Landeku w ciekawej technice z lotu ptaka. Praca bardzo spodobała się jury które przyznało mu II miejsce w kategorii klas IV-VI w województwie śląskim. Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone laureatom w siedzibie Ministerstwa w Warszawie w czerwcu. Nikodemowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dorota Łyś

Zwycięstwo szkoły w Grodźcu w IX Gwarowym Konkursie Recytatorskim ,, Szumno nasza Godka’’ pod patronatem Wójta Gminy Brenna.

Uczniowie ZSP w Grodźcu wzięli udział w Gwarowym Konkursie Recytatorskim "Szumno naszo Godka",  zorganizowanym  w Górkach Wielkich pod patronatem Wójta Gminy Brenna. Konkurs miał na celu upowszechnianie poezji oraz prozy pisanej gwarą cieszyńską, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. W zmaganiach gwarowych wzięło udział 34 reprezentantów ze szkół podstawowych z Brennej Bukowej, Brennej Leśnicy, Pierśćca, Pogórza, Skoczowa, Górek Wielkich i Grodźca.

W kategorii scenka Emila Superson i Nadia Balcar zajęły I miejsce, za zaprezentowanie utworu ,, Kłak’’ - Eweliny Szuścik. Natomiast Igor Sroka i Rafał Kozakiewicz z klasy I zajęli III miejsce za przybliżenie cieszyńskiego ,, Słownika’’ – Wandy Mider.

Barbara Kabat

Fotorelacja dostępna na fanpage ZSP w Grodźcu oraz na "Jasienica po Godzinach".

Zobacz też:

Karolina dwukrotnie mistrzynią śląska

Dwukrotnie mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo wywalczyła Karolina Klajmon, mieszkanka Jasienicy, podczas Mistrzostw Śląska 13-latków w pływaniu.

Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz MDP

03 czerwca 2023 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bestwinie.

Badmintonowe Mistrzostwa Mazańcowic

W sobotę 27 maja klub BKB Set Mazańcowice zorganizował we własnej hali singlowy turniej.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica