Sukcesy uczniów ZSP w Grodźcu

2023-05-25

Sukces ucznia ZSP w Grodźcu w II edycji ogólnopolskiego konkursu ,, MY i RYBY’’ – pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa.

Uczeń szkoły w Grodźcu - Nikodem Niemczyk, został laureatem II edycji ogólnopolskiego, ministerialnego konkursu pt. "My I Ryby - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas". Był to konkurs plastyczno-przyrodniczy, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który miał na celu upowszechnianie wiedzy wśród ogółu społeczeństwa, uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, skierowanie uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych oraz promocję Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze’’.

Nikodem w swojej pracy przedstawił gospodarstwo rybackie w Landeku w ciekawej technice z lotu ptaka. Praca bardzo spodobała się jury które przyznało mu II miejsce w kategorii klas IV-VI w województwie śląskim. Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone laureatom w siedzibie Ministerstwa w Warszawie w czerwcu. Nikodemowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dorota Łyś

Zwycięstwo szkoły w Grodźcu w IX Gwarowym Konkursie Recytatorskim ,, Szumno nasza Godka’’ pod patronatem Wójta Gminy Brenna.

Uczniowie ZSP w Grodźcu wzięli udział w Gwarowym Konkursie Recytatorskim "Szumno naszo Godka",  zorganizowanym  w Górkach Wielkich pod patronatem Wójta Gminy Brenna. Konkurs miał na celu upowszechnianie poezji oraz prozy pisanej gwarą cieszyńską, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. W zmaganiach gwarowych wzięło udział 34 reprezentantów ze szkół podstawowych z Brennej Bukowej, Brennej Leśnicy, Pierśćca, Pogórza, Skoczowa, Górek Wielkich i Grodźca.

W kategorii scenka Emila Superson i Nadia Balcar zajęły I miejsce, za zaprezentowanie utworu ,, Kłak’’ - Eweliny Szuścik. Natomiast Igor Sroka i Rafał Kozakiewicz z klasy I zajęli III miejsce za przybliżenie cieszyńskiego ,, Słownika’’ – Wandy Mider.

Barbara Kabat

Fotorelacja dostępna na fanpage ZSP w Grodźcu oraz na "Jasienica po Godzinach".

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica