ZŁOTY JUBILEUSZ

2023-05-31

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna pogratulował ks. kanonikowi Janowi Gustynowi z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich, złożył mu też życzenia na kolejne lata kapłańskiego życia.

Z okazji kapłańskiego jubileuszu wójt w niedzielę 28 maja wziął udział w uroczystej mszy świętej dziękczynnej w intencji jubilata w kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy. Zarówno w nabożeństwie, jak i w spotkaniu wzięło udział liczne grono wiernych, pamiętających zasługi obecnego księdza emeryta dla parafii i społeczności Rudzicy i sąsiednich sołectw. W imieniu mieszkańców gminy Jasienica wójt Janusz Pierzyna dziękował za wkład, a także duchowy i metarialny rozwój gminy. Wręczył ks. Janowi Gustynowi kwiaty i pamiątkową tabliczkę. Czytamy w niej:

Składamy serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 50-lecia przyjęcia święceń kapłańskich.

Całe pół wieku posługi Księdza świadczy o szczególnym powołaniu i opiece Ducha Świętego. To niezwykłe jubileuszowe święto jest wyjątkowym momentem, który celebruje nie tylko długie lata oddanej służby, ale także ogromny wkład, jaki Ksiądz wnosił w życie duchowe społeczności Gminy Jasienica i Parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.

W tym wyjątkowym czasie chcemy podziękować Księdzu za wszystkie sprawowane sakramenty, za kazania, które dotykały naszych serc, za modlitwy, które wzmacniały naszą wiarę, za słowa pocieszenia w trudnych chwilach i za radość, jaką przynosił do naszego życia. A w szczególności dziękujemy za trud i poświęcenie, którego owocem było wybudowanie kościoła w Iłownicy i od podstaw wyremontowanie kościoła w Rudzicy.

Niech te słowa będą wyrazem naszego głębokiego szacunku i wdzięczności za Księdza posługę kapłańską, którą Ksiądz wkładał w formowanie naszej wspólnoty, za miłość i hojność, jaką obdarzał wszystkich, którzy przychodzili do Księdza z prośbami, z radością lub z troską.

Niech Bóg prowadzi Księdza w dalszej drodze kapłańskiej, darzy zdrowiem i pozwoli cieszyć się owocami swojej pracy.

Z wyrazami szacunku i uznania

mgr inż. Janusz Pierzyna, Wójt Gminy Jasienica

Czesław Machalica, Przewodniczący Rady Gminy Jasienica

Fotorelacja na facebooku Parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy

Zobacz też:

Turniej Szachowy o Puchar Wójta

Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

NOWY NUMER JASIENICY

Wrześniowy numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.

Nowy sezon zaprzęgowy  

Nowy sezon zaprzęgowy już się rozpoczął dla zawodników z Jasienicy, Zuzanny gminnej stypendystki, oraz Tomasza Pająków. 

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica