Karatecy znów w czołówce

2023-06-06

Nieważne, w Małopolsce czy na Śląsku – zawodnicy Klubu Karate Kyokushin-kan ze szkół w Mazańcowicach i Rudzicy zajmują na turniejach czołowe miejsca.

W Liszkach pod Krakowem w sobotę 27 maja karatecy ze szkół w Mazańcowicach i Rudzicy wystąpili na III Turnieju Karate Kyokushinkai o Puchar Wiślnego Smoka. W zawodach przeprowadzonych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Liszki Pawła Misia, zajęli drużynowo 3. miejsce. W turnieju wzięło udział łącznie 123 zawodników i zawodniczek z 12 klubów karate kyokyshinkai i Oyama Karate z regionu Podkarpacia, Śląska i Małopolski.

Medale zdobyli:

w kategorii kata

złoty – Wiktoria Piszczek

srebrny – Julia Wątroba

brązowe – Aniela Stocka i Hanna Szafron

w kumite

złote – Aniela Stocka, Dominika Kocoń, Hanna Szafron

srebrne – Antonia Adamaszek, Filip Szadorski

brązowe – Urszula Długosz, Kacper Janusik, Aleksandra Zajas

Wśród sędziów znalazła się zawodniczka naszego klubu Amelia Danel, zawodników przygotował sensei Sławomir Jurczak

Z kolei następnego dnia, w niedzielę 28 maja, karatecy z Mazańcowic i Rudzicy wzięli udział w kolejnym turnieju, tym razem w Rudzie Śląskiej. W imprezie organizowanej przez rudzki klub wzięło udział 355 zawodników z 28 klubów. Na Halembę przyjechali najlepsi karatecy zarówno ze Śląska, jak i całej Polski. Sędzią głównym zawodów był Shihan Edward Urbańczyk, a sędzią technicznym Shihan Andrzej Manecki. Nasi zawodnicy zdobyli 5 złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale, tym samym zajmując 4 miejsce drużynowo, ustępując tylko o 1 punkt trzeciemu zespołowi. Rolę sędziego na zawodach pełnił Dawid Jurczak, a opiekuna sensei Sławomir Jurczak.

Złote medale zdobyli: Wiktoria Piszczek, Mateusz Kowalczyk, Dominik Nowak, Pola Janusik, Klaudia Caputa

srebrne – Wiktoria Piszczek, Filip Szadorski

brązowe – Hanna Szafron, Zuzanna Kudzia

Zobacz też:

Sukces Zespołów z Mazańcowic

Sukces na Festiwalu w Prewezie odniosły mazańcowiskie zespoły „Veravoce” dyrygowany przez Magdalenę Przemyk oraz Chór Hejnał Mazańcowice pod batutą Krzysztofa Przemyka.

Rok na Lokalnym Targowisku: Opowieść o Czterech Porach Roku

Ekologiczne Targowisko w Jasienicy ma już rok. Kolorowe i pełne życia bardzo szybko stało się miejscem nie tylko sprzedaży poszukiwanych produktów, zwłaszcza sezonowych, ale i spotkań sąsiadów, rolników, producentów i rzemieślników, a także sprzedawców, mieszkańców gminy Jasienica i okolic.

Nazwy ulic dla Jasienicy

W najbliższym czasie ulice we wszystkich sołectwach będą miały nadane oficjalne nazwy. Obecnie trwa procedura nadawania nazw ulic w sołectwie Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica