Karolina dwukrotnie mistrzynią śląska

2023-06-09

Dwukrotnie mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo wywalczyła Karolina Klajmon, mieszkanka Jasienicy, podczas Mistrzostw Śląska 13-latków w pływaniu.

Cztery tytuły Karolina wywalczyła podczas zawodów pływackich rozegranych 25 i 26 maja w Radlinie. W startach indywidualnych Karolina wywalczyła złoto na dystansie 200 m stylem zmiennym (2:37.23 – rekord życiowy) oraz 200 m stylem grzbietowymi (2:29.18 – rekord życiowy). Tym samym na tych dystansach została Mistrzynią Śląska. Natomiast na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:10.83 – rekord życiowy) oraz 100 m stylem motylkowym wywalczyła medale srebrne i tytuły Wicemistrzyni Śląska.

Do zawodów w Radlinie zgłoszonych zostało przeszło 200 zawodników z 34 klubów śląskich.

Tydzień wcześniej w sobotę 20 maja Karolina wzięła udział w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Opolskiego, rozegranych zostały na basenie 50 m „Wodna Nuta" w Opolu. Zdobyła dwa medale – srebrny, wywalczony na dystansie 200 m stylem zmiennym, oraz brązowym na 200 m stylem grzbietowym. Dwukrotnie też uplasowała się tuż za podium zajmując 4 miejsce w startach na 50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem motylkowym.

Z kolei w niedzielę 21 maja Karolina wystartowała w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Dzieci i Młodzieży. Rywalizując w grupie dziewcząt 13- i 14-letnich dwukrotnie wywalczyła podium w startach indywidualnych. Złoty medal zdobyła w konkurencji 50 m stylem motylkowym, natomiast na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajęła 3 lokatę. Sztafeta 6x50m stylem dowolnym z udziałem Karoliny również zajęła 3 lokatę. Dobre starty pozwoliły Karolinie zająć 3 miejsce w klasyfikacji Najlepsza zawodniczka rocznika 2009-2010.

W sobotę 27 maja na pływalni Troclik w Bielsku-Białej zostały rozegrane I Zawody Pływackie z Okazji Dnia Dziecka „Płyniemy Po Zdrowie z KKSIBB”. Organizatorem zawodów był Katolicki Klub Sportowy „Ichtys” Bielsko-Biała. Karolina na najwyższym stopniu podium stawała aż siedmiokrotnie, w tym 6 razy za starty indywidualne oraz jeden raz za start w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym.

Zobacz też:

Turniej Szachowy o Puchar Wójta

Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

NOWY NUMER JASIENICY

Wrześniowy numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.

Nowy sezon zaprzęgowy  

Nowy sezon zaprzęgowy już się rozpoczął dla zawodników z Jasienicy, Zuzanny gminnej stypendystki, oraz Tomasza Pająków. 

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica