JASIENICZANKA POWTÓRNIE W SKŁADZIE KADRY NARODOWEJ

2023-09-12

Marta Grysztar, młoda mieszkanka Jasienicy i utalentowana stypendystka, po raz drugi została zakwalifikowana do narodowej kadry w taekwon-do.

Marta jest aktywną członkinią klubu Taekwon-do Cobra Grysztar Team i będzie reprezentować Polskę na nadchodzących Mistrzostwach Europy Taekwon-do, które odbędą się w Madrycie w dniach 26-29 października 2023 roku.

To już druga szansa dla Marty, by reprezentować Polskę na międzynarodowej scenie, po jej udziale w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii w ubiegłym roku, gdzie zdobyła brązowy medal w konkurencji walk indywidualnych.

Marta zdobyła swoje zasłużone miejsce w Kadrze Narodowej dzięki swoim znakomitym wynikom na Mistrzostwach Polski w grudniu 2022 roku, gdzie stanęła na podium, zdobywając srebrny medal w kategorii walk "light contact".

Przygotowania do Mistrzostw Europy trwają od dłuższego czasu, a wakacje Marta spędziła na specjalnym obozie sportowym zorganizowanym przez swój klub Taekwon-do Cobra oraz podczas zgrupowania Kadry Polskiej Federacji Taekwon-do.

Przed wyjazdem do Hiszpanii zawodnicy będą mieli jeszcze okazję sprawdzić swoją formę na Mistrzostwach Dolnego Śląska i Mistrzostwach Kujaw.

Wyjazdy reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody są możliwe dzięki wsparciu projektu "Ucz się świata z Taekwon-do", realizowanego przez Fundację "DO-WORLD", działającą przy Polskiej Federacji Taekwon-do.

W tym prestiżowym turnieju Polskę reprezentować będzie łącznie 100 zawodników zrzeszonych w Polskiej Federacji Taekwon-do.

Fotorelacja zdjęcia dostępne na naszym profilu Jasienica po godzinach

Zobacz też:

Turniej Szachowy o Puchar Wójta

Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

NOWY NUMER JASIENICY

Wrześniowy numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.

Nowy sezon zaprzęgowy  

Nowy sezon zaprzęgowy już się rozpoczął dla zawodników z Jasienicy, Zuzanny gminnej stypendystki, oraz Tomasza Pająków. 

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica