Turniej Copa w Roztropicach

2023-09-14

Stowarzyszenie Sympatyków Roztropic zorganizowało pierwszy turniej piłkarki Copa de Roztropice.

Stowarzyszenie Sympatyków Roztropic w ubiegłym roku zorganizowało mecz towarzyski Stowarzyszenie – OSP w Roztropicach, który zakończył się zwycięstwem strażaków oraz wieczorną biesiadą przy muzyce. Stowarzyszenie postanowiło kontynuować ten sportowy pomysł i 9 września odbyło się pierwsze Copa de Roztropice – turniej drużyn z sołectwa, który na celu miał rywalizacje sportową, ale także dalszą integrację mieszkańców sołectwa, którzy zjawili się na meczach i biesiadzie w liczbie prawie 300 osób. Jakież było zaskoczenie i radość organizatorów widząc prawie połowę mieszkańców Roztropic w jednym miejscu.

Do boju o Puchar Stowarzyszenia Sympatyków Roztropic stanęły 4 drużyny: Dziki z Kympy, Rekiny z Dziedziny, Ekipa z osiedla i Reszta świata – my nie stela. W ostatniej drużynie zagrali zarówno przyjaciele Stowarzyszenia, przedstawiciele partnerów i sponsorów oraz byli mieszkańcy sołectwa.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się już o godzinie 15.00. Pierwszy meczy Rekinów i Dzików zakończył się remisem, a w karnych zwyciężyły Dziki z Kympy. Drugi mecz także zakończony w regulaminowym czasie remisem w karnych wygrała Ekipa z osiedla.

Mecz o 3. miejsce pomimo szczerych chęci przegrały Rekiny z dziedziny 1:5 z drużyną Reszty świata, która tym samym zajęła 3. miejsce w Copa De Roztropice. Z meczu finałowego, który okazał się być bardzo zacięty i na wyjątkowo wysokim poziomie, zwycięsko wyszły Dziki z Kympy zdobywając tym samym puchar i zwyciężając pierwszą oficjalną edycję Copa de Roztropice.

Na zakończenia turnieju odbyła się wielka feta, color party i confetti party, które było zwieńczeniem całodziennej zabawy dla zawodników oraz dla dzieci przybyłych ze swoimi rodzicami. Od początku wydarzenia towarzyszyły dzieciom dmuchańce oraz animatorki, które zapewniały wspaniałą zabawę dla dzieci do późnego wieczora. Na ścianie strażnicy młodzież rozegrała również miniturniej w popularną grę FIFA. E-sportowe rozgrywki także cieszyły się sporym zainteresowaniem. Do późnych godzin nocnych trwało świętowanie oraz wspólne biesiadowanie mieszkańców sołectwa.

Paweł Bajtlik

Fotorelacja zdjęcia dostępne na naszym profilu Jasienica po godzinach

Zobacz też:

Turniej Szachowy o Puchar Wójta

Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

NOWY NUMER JASIENICY

Wrześniowy numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.

Nowy sezon zaprzęgowy  

Nowy sezon zaprzęgowy już się rozpoczął dla zawodników z Jasienicy, Zuzanny gminnej stypendystki, oraz Tomasza Pająków. 

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica