Nowości w Gminnej Bibliotece Publicznej

2023-09-19

Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy, dzięki wysokiej dotacji samorządowej i dodatkowym środkom finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 21 539, 00 zł, zakupiła nowości wydawnicze. Czytelnicy korzystają już z bardzo szerokiej i bogatej oferty książek, które Biblioteka stopniowo zakupuje właśnie z dotacji samorządowej.

Książki przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, a zakup obejmuje również szeroki dostęp do ebooków, audiobooków i synchrobooków na trzech platformach: Legimi, Empik Go oraz Ibuk Libra. W tym roku w naszych bibliotekach nie zabraknie więc kolejnych książkowych nowości. Obecnie trwa zakup książek, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach realizacji zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. Publikacje zakupione w ramach NPRCz 2.0 w naszych bibliotekach bardzo łatwo rozpoznać ponieważ wszystkie oznaczone są w widocznym miejscu pieczęcią: „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Zapraszamy do korzystania zasobów naszych bibliotek i przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy od 2 września do 4 listopada 2023 r. otwarta jest również w każdą sobotę w godzinach od 8:00 do 12:00.

Informacja na temat dofinansowania.

 

 

 

Zobacz też:

Turniej Szachowy o Puchar Wójta

Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

NOWY NUMER JASIENICY

Wrześniowy numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.

Nowy sezon zaprzęgowy  

Nowy sezon zaprzęgowy już się rozpoczął dla zawodników z Jasienicy, Zuzanny gminnej stypendystki, oraz Tomasza Pająków. 

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica