Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy, dzięki wysokiej dotacji samorządowej i dodatkowym środkom finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 21 539, 00 zł, zakupiła nowości wydawnicze. Czytelnicy korzystają już z bardzo szerokiej i bogatej oferty książek, które Biblioteka stopniowo zakupuje właśnie z dotacji samorządowej.
Książki przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, a zakup obejmuje również szeroki dostęp do ebooków, audiobooków i synchrobooków na trzech platformach: Legimi, Empik Go oraz Ibuk Libra. W tym roku w naszych bibliotekach nie zabraknie więc kolejnych książkowych nowości. Obecnie trwa zakup książek, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach realizacji zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. Publikacje zakupione w ramach NPRCz 2.0 w naszych bibliotekach bardzo łatwo rozpoznać ponieważ wszystkie oznaczone są w widocznym miejscu pieczęcią: „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Zapraszamy do korzystania zasobów naszych bibliotek i przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy od 2 września do 4 listopada 2023 r. otwarta jest również w każdą sobotę w godzinach od 8:00 do 12:00.
Benefisem niezwykle płodnego poety, satyryka, pisarza i jak się też okazało kompozytora – Juliusza Wątroby – rozpoczął się jubileuszowy 25.
Złoty Medal mistrzostw Europy dla Moniki Janos
Mieszkanka Jasienicy i utytułowana zawodniczka Monika Janos zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w brazylijskim ju-jitsu w Barcelonie.
Obchody tysiąclecia w Wieszczętach
W kwietniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach realizowany był program „1000-lecie Królestwa Polskiego”, którego organizatorami było Muzeum Historii Polski w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne z Warszawy oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.