GRATULUJE DLA STRAŻAKÓW Z JAWORZA

2023-09-15

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica złożył gratulacje strażakom z OSP Jaworze podczas Jaworzańskiego Września, które w tym roku zostało połączone z jubileuszem 150-lecia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wójt Janusz Pierzyna, jednocześnie pełniący funkcję wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach, reprezentował Zarząd Główny Związku podczas uroczystości w niedzielę 10 września br. Podkreślił, że mimo iż wiele mówi się o służbie, determinacji i pomocy dla drugiego człowieka, to ich realizacja jest trudniejsza. – Jeśli ktoś nie był w straży, nigdy nie wyjeżdżał ani razu, ani nie uczestniczył w żadnej akcji, to nie ma pojęcia, jak to wygląda. Dlatego wyrażam szacunek dla waszej służby. Macie swoje własne rodziny, sprawy i pasje, ale gdy zabrzmi syrena, wciąż stawiacie czoła wyzwaniom – zaznaczył.

Przekazał także list gratulacyjny, który skierował do strażaków Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak.

Gospodynią uroczystości była pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, a wśród gości ceremonii obecni byli także przedstawiciele władz i instytucji, w tym: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, senator Agnieszka Gorgoń-Komor,  posłanki Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, posłowie Przemysław Koperski i Mirosław Suchoń, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica, Andrzej Kamiński wicestarosta bielski oraz Jacek Czader radny Powiatu Bielskiego.

W ramach oficjalnej części obchodów wręczono m.in. odznaczenia nadane przez prezydenta RP i przekazano nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Glorieta z Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz Zespół Regionalny Jaworze.

Obchody były częścią corocznego Jaworzańskiego Września, a więc święta, którego zwieńczeniem są gminne dożynki. Z tej okazji wójt Janusz Pierzyna wyraził uznanie dla jaworzańskich rolników i podziękował pani wójt za gościnność i organizację uroczystości.

Fotorelacja dostępna na stronie Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej

 

Zobacz też:

Turniej Szachowy o Puchar Wójta

Filia GOK w Mazańcowicach zaprasza do udziału w VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

NOWY NUMER JASIENICY

Wrześniowy numer bezpłatnej „Jasienicy”, Miesięcznika Samorządowego Gminy, trafił do punktów kolportażu na terenie wszystkich sołectw gminy Jasienica.

Nowy sezon zaprzęgowy  

Nowy sezon zaprzęgowy już się rozpoczął dla zawodników z Jasienicy, Zuzanny gminnej stypendystki, oraz Tomasza Pająków. 

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica