GRATULUJE DLA STRAŻAKÓW Z JAWORZA

2023-09-15

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica złożył gratulacje strażakom z OSP Jaworze podczas Jaworzańskiego Września, które w tym roku zostało połączone z jubileuszem 150-lecia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wójt Janusz Pierzyna, jednocześnie pełniący funkcję wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach, reprezentował Zarząd Główny Związku podczas uroczystości w niedzielę 10 września br. Podkreślił, że mimo iż wiele mówi się o służbie, determinacji i pomocy dla drugiego człowieka, to ich realizacja jest trudniejsza. – Jeśli ktoś nie był w straży, nigdy nie wyjeżdżał ani razu, ani nie uczestniczył w żadnej akcji, to nie ma pojęcia, jak to wygląda. Dlatego wyrażam szacunek dla waszej służby. Macie swoje własne rodziny, sprawy i pasje, ale gdy zabrzmi syrena, wciąż stawiacie czoła wyzwaniom – zaznaczył.

Przekazał także list gratulacyjny, który skierował do strażaków Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak.

Gospodynią uroczystości była pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, a wśród gości ceremonii obecni byli także przedstawiciele władz i instytucji, w tym: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, senator Agnieszka Gorgoń-Komor,  posłanki Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, posłowie Przemysław Koperski i Mirosław Suchoń, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica, Andrzej Kamiński wicestarosta bielski oraz Jacek Czader radny Powiatu Bielskiego.

W ramach oficjalnej części obchodów wręczono m.in. odznaczenia nadane przez prezydenta RP i przekazano nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Glorieta z Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz Zespół Regionalny Jaworze.

Obchody były częścią corocznego Jaworzańskiego Września, a więc święta, którego zwieńczeniem są gminne dożynki. Z tej okazji wójt Janusz Pierzyna wyraził uznanie dla jaworzańskich rolników i podziękował pani wójt za gościnność i organizację uroczystości.

Fotorelacja dostępna na stronie Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej

 

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica