Działki na sprzedaż

2023-11-13

Gmina Jasienica sprzedaje cztery kolejne działki o łącznej powierzchni 6,1420 hektara. – Cieszymy się, że zainteresowanie gruntami w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej nie słabnie – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Dlatego Wójt Gminy Jasienica ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości. Pierwszy przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 1,00 hektara za cenę wywoławczą 2 000 000 zł netto odbędzie się 4 grudnia br. Przewidywany wpływ do budżetu gminy wynosi ok. 2,5 mln zł brutto. Kolejny przetarg planowany jest na 8 grudnia br. i dotyczy działki o powierzchni 1,4257 hektara za cenę wywoławczą 3 279 110,00 zł netto. Przewidywany wpływ do budżetu gminy wynosi około 4 mln zł brutto. Dodatkowo, przetarg na nieruchomość składającą się z dwóch działek o łącznej powierzchni 3,6420 hektara, odbędzie się 27 grudnia br. W tym przypadku cena wywoławcza netto wynosi 8 376 600,00 zł a przewidywany wpływ do budżetu gminy to ok. 10,4 mln zł brutto. Łącznie, z przewidywanymi wpływami z tych przetargów, do budżetu gminy trafi około 16,9 mln zł brutto.

– Liczymy więc, że w najbliższych miesiącach do naszego budżetu wpłyną kolejne miliony złotych, które umożliwią nam inwestowanie. Przypomnę, że od początku środki, jakie wpływają ze sprzedaży gruntów na Strefie, służą nam do budowy, rozbudowy i modernizacji naszej gminnej infrastruktury, dzięki czemu staje się ona nowocześniejsza, tym samym poprawiając jakość życia naszych mieszkańców – dodaje wójt.

Strefa powstała z pomysłu i inicjatywy wójta Janusza Pierzyny. Za 71 hektarów Gmina w 2007 r. zapłaciła 1,3 mln zł, następnie przystąpiono do zmiany planu miejscowego zagospodarowania i przekwalifikowania gruntów na produkcyjne. W 2013 r. wójt pozyskał 22 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 na pełne uzbrojenie terenu. 1 czerwca 2015 r. uroczyście otwarto Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Ekonomiczną. Od tego czasu do tej pory sprzedano grunty o powierzchni 35,5713 hektarów, co stanowi w przybliżeniu połowę całego areału obecnej Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Ze sprzedaży wpłynęło łącznie 60 783 274,08 zł brutto.

Jak wyjaśnia Janusz Pierzyna poszerzenie jasienickiego specjalnego obszaru ekonomicznego nastąpiło o kolejne 70 hektarów. W trakcie zmiany jest jeszcze 20 dodatkowych hektarów. Łącznie strefa będzie miała 160 ha przeznaczonych pod działalność  gospodarczą.

 

Zobacz też:

Warsztaty młodych artystów

Młodzi członkowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne dziecka” zakończyli w Koszęcinie dwudniowe warsztaty artystyczne pod okiem profesjonalistów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Jubileusz Rady Kobiet

Tradycja i społeczne zaangażowanie – tak w skrócie można opisać działalność członkiń Gminnej Rady Kobiet, które uroczyście świętowały na Sali widowiskowej GOK 45-lecie powstania Rady.

Modernizacja dróg powiatowych

Jeszcze w tym roku zostaną przebudowane niektóre odcinki dróg powiatowych, przebiegających przez sołectwa gminy Jasienica. Nasza Gmina wesprze Powiat Bielski w tej modernizacji.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica