Ostatnie pożegnanie

2023-11-10

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wczorajszą informację o śmierci wieloletniego Prezydenta Bielska-Białej, Pana Jacka Krywulta.

W imieniu mieszkańców Gminy Jasienica i swoim składam najszczersze kondolencje całej Rodzinie i bliskim zmarłego Pana Prezydenta oraz mieszkańcom Miasta Bielska-Białej – Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna

Zdjęcie Śp. Jacka Krywulta

Pan Jacek Krywult

Urodzony w 1941 roku w Stanisławowie, w wieku 4 lat przeniósł się do Bielska-Białej, gdzie spędził całe życie zawodowe i prywatne. Absolwent Technikum Mechaniczno-Elektrycznego oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Przepracował 35 lat w Fabryce Aparatów Elektrycznych Apena w Bielsku-Białej, awansując od mistrza do stanowiska dyrektora i prezesa zarządu. Jego kierownictwo przyczyniło się do rozwoju Apeny jako jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych w regionie.

Angażował się również w lokalny samorząd, będąc radnym Miejskiej Rady Narodowej Bielska-Białej i pełniąc funkcję przewodniczącego od grudnia 1980 r. W 1981 r. został wybrany na prezydenta Bielska-Białej, jednak pełnił tę funkcję tylko do czasu wprowadzenia stanu wojennego.

Po powrocie do samorządu w 2002 roku, Krywult sprawował funkcję prezydenta Bielska-Białej przez cztery kadencje do 2018 roku i był to okres świetności rozwoju Miasta Bielska-Białej.

Następnie zrezygnował z ubiegania się o reelekcję na prezydenta, przyjmując mandat radnego.

Zobacz też:

Sukces Zespołów z Mazańcowic

Sukces na Festiwalu w Prewezie odniosły mazańcowiskie zespoły „Veravoce” dyrygowany przez Magdalenę Przemyk oraz Chór Hejnał Mazańcowice pod batutą Krzysztofa Przemyka.

Rok na Lokalnym Targowisku: Opowieść o Czterech Porach Roku

Ekologiczne Targowisko w Jasienicy ma już rok. Kolorowe i pełne życia bardzo szybko stało się miejscem nie tylko sprzedaży poszukiwanych produktów, zwłaszcza sezonowych, ale i spotkań sąsiadów, rolników, producentów i rzemieślników, a także sprzedawców, mieszkańców gminy Jasienica i okolic.

Nazwy ulic dla Jasienicy

W najbliższym czasie ulice we wszystkich sołectwach będą miały nadane oficjalne nazwy. Obecnie trwa procedura nadawania nazw ulic w sołectwie Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica