Ostatnie pożegnanie

2023-11-10

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wczorajszą informację o śmierci wieloletniego Prezydenta Bielska-Białej, Pana Jacka Krywulta.

W imieniu mieszkańców Gminy Jasienica i swoim składam najszczersze kondolencje całej Rodzinie i bliskim zmarłego Pana Prezydenta oraz mieszkańcom Miasta Bielska-Białej – Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna

Zdjęcie Śp. Jacka Krywulta

Pan Jacek Krywult

Urodzony w 1941 roku w Stanisławowie, w wieku 4 lat przeniósł się do Bielska-Białej, gdzie spędził całe życie zawodowe i prywatne. Absolwent Technikum Mechaniczno-Elektrycznego oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Przepracował 35 lat w Fabryce Aparatów Elektrycznych Apena w Bielsku-Białej, awansując od mistrza do stanowiska dyrektora i prezesa zarządu. Jego kierownictwo przyczyniło się do rozwoju Apeny jako jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych w regionie.

Angażował się również w lokalny samorząd, będąc radnym Miejskiej Rady Narodowej Bielska-Białej i pełniąc funkcję przewodniczącego od grudnia 1980 r. W 1981 r. został wybrany na prezydenta Bielska-Białej, jednak pełnił tę funkcję tylko do czasu wprowadzenia stanu wojennego.

Po powrocie do samorządu w 2002 roku, Krywult sprawował funkcję prezydenta Bielska-Białej przez cztery kadencje do 2018 roku i był to okres świetności rozwoju Miasta Bielska-Białej.

Następnie zrezygnował z ubiegania się o reelekcję na prezydenta, przyjmując mandat radnego.

Zobacz też:

Warsztaty młodych artystów

Młodzi członkowie Szkolnego Zespołu Regionalnego „Szwarne dziecka” zakończyli w Koszęcinie dwudniowe warsztaty artystyczne pod okiem profesjonalistów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Jubileusz Rady Kobiet

Tradycja i społeczne zaangażowanie – tak w skrócie można opisać działalność członkiń Gminnej Rady Kobiet, które uroczyście świętowały na Sali widowiskowej GOK 45-lecie powstania Rady.

Modernizacja dróg powiatowych

Jeszcze w tym roku zostaną przebudowane niektóre odcinki dróg powiatowych, przebiegających przez sołectwa gminy Jasienica. Nasza Gmina wesprze Powiat Bielski w tej modernizacji.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica