Orkiestra gra!

2024-02-02

Padł nowy rekord w Gminie Jasienica ponad 125 tys. zł – tyle udało nam się wspólnie zebrać podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W gminie Jasienica w niedzielę 28 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w czterech miejscach.

– Jestem niezwykle zadowolony, że w gminie Jasienica jest tak wiele osób, które popierają tą szlachetną inicjatywę. Razem tworzymy silną społeczność, gotową do niesienia pomocy i wszyscy aktywnie angażujemy się w udział w Wielkiej Orkiestrze, dążąc do zebrania jak największej sumy pieniędzy na sprzęt medyczny dla potrzebujących w całej Polsce. Jak co roku mieszkańcy naszej gminy okazali wielkie serce. Dziękuję za tę ofiarność. Grając Razem, Dzielmy Się Dobrem mówił wójt Janusz Pierzyna, który objął to wydarzenie honorowym patronatem. W trakcie niedzielnego finału odwiedził on wszystkie cztery sztaby Orkiestry, organizujące wydarzenia na terenie gminy Jasienica: w Mazańcowicach, Iłownicy, Międzyrzeczu Górnym i Jasienicy.

W każdym z tych miejsc nie brakowało atrakcji. Organizatorzy przygotowali scenę muzyczną, pyszne jedzenie i słodkości, licytacje, loterie fantowe, animacje dla dzieci oraz różnego rodzaju atrakcje takie jak np.: ściankę wspinaczkową, pamiątkowe zdjęcia (fotobudkę) w ZSP Jasienica, biegi „Policz się z cukrzycą” i „Bieg przedszkolaka”, wystawę obrazów Malujemy Sercem III, czy kawiarenkę WOŚP w Mazańcowicach, symulator dachowania czy wykład dr. hab. inż. Stanisława Rajby, prof. UBB, w Iłownicy. Dodatkowo druhowie z jednostek OSP Jasienica, Międzyrzecze Górne, Międzyrzecze Dolne, Wieszczęta oraz Iłownicy dali pokaz licznych umiejętności strażackich, sprzętu oraz wozów bojowych, a także udzielali fachowych porad z zakresu pierwszej pomocy.

Nie mogło także zabraknąć, zabawy z Misiem imprezowym, który odwiedził wszystkie cztery sztaby.

Na zakończenie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrani mieszkańcy zapalili symboliczne światełko do nieba.

W Jasienicy wydarzenie rozpoczęło się widowiskowym pokazem samochodów strażackich, ustawionych w kształcie serca na nowym parkingu obok szkoły.

Pojazdy wyposażone w włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, stworzyły niepowtarzalny spektakl.

W samym środku serca odbył się wyjątkowy pokaz FIRE SHOW, wzbogacony elementami pirotechniki, który został zaprezentowany przez Krystiana Mindy, półfinalistę programu Mam Talent.

Na zakończenie wydarzenia Wójt Gminy Jasienica serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom 32.finału WOŚP w Gminie Jasienica, wyrażając wdzięczność za zaangażowanie i wsparcie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy licznie wsparli kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gratulacje dla organizatorów, wolontariuszom za doskonałe przygotowanie tego wydarzenia, a także wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się charytatywnie. To było niezwykłe popołudnie i wieczór, pełne wspaniałej muzyki i radości. Dzięki waszej hojności udało nam się wspólnie stworzyć niezapomniane chwile, a jednocześnie przyczynić się do wsparcia tych, którzy tego najbardziej potrzebują – mówił na zakończenie Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Składam ogromne podziękowania dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jasienica, które zaangażowały się w organizacje „Światełka do nieba”. Jeszcze raz gratuluje organizatorom, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia – mówił wójt.

Organizatorami i koordynatorami działań w Gminie Jasienica byli:

 • Małgorzata Krupińska – Szefowa Sztabu, osoba od wszystkiego. Odpowiada za kontakt z Fundacją WOŚP, koordynowanie działań na terenie gminy Jasienica, koordynowanie zespołem wolontariuszy oraz puszek  stacjonarnych, kontakt z darczyńcami, licytacje Allegro, koordynatorka akcji „Malujemy sercem”.
 • Magdalena Pierzyna – współorganizatorka, osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami, firmami, sponsorami, szeroko rozumianym biznesem oraz inicjatorka i organizatorka finałowego światełka do nieba w Jasienicy, a także pomysłodawczyni stworzenia serca z samochodów strażackich.
 • Małgorzata Dadak – współorganizatorka, osoba odpowiedzialna za kontakt z firmami i sponsorami oraz licytacje w GOK Mazańcowice, inicjatorka i organizatorka kawiarenki WOŚP w Mazańcowicach.
 • Agnieszka Bronowska – współorganizatorka, osoba odpowiedzialna za kontakty ze środowiskiem artystów, występy artystyczne i działania na terenie Gminnych Ośrodków Kultury na terenie Gminy Jasienica.
 • Paulina Golicz – Członkini komisji rozliczeniowej oraz koordynatorka działań Sztabu na terenie Mazańcowic. Rozlicza puszki, współorganizuje wszystko co dzieje się w Sztabie – druga Szefowa Sztabu.
 • Maria Kurzyca – członkini komisji rozliczeniowej – koordynatorka zespołu rozliczeniowego, współorganizuje działania sztabu.
 • Krysia Rycko – koordynatorka i inicjatorka biegu „Policz się z cukrzycą” w Mazańcowicach.
 • Magda Kuboszek – Koordynatorka działań Sztabu na terenie ZSP Jasienica.
 • Wioletta Machalica Koordynatorka działań Sztabu na terenie ZSP Jasienica.
 • Joanna Sikora – koordynatorka działań Sztabu na terenie ZSP Wieszczęta.
 • Rafał Ryszka – koordynator działań Sztabu na terenie Międzyrzecza.
 • Janusz Czylok koordynator działań Sztabu na terenie Iłownicy.

Podczas finału 28 stycznia dla WOŚP na terenie Gminy Jasienica grali:

 • Filia GOK Mazańcowice – sztab główny,
 • ZSP Jasienica,
 • OSP Mazańcowice,
 • OSP Jasienica,
 • Stajnia Mazańcowice,
 • ZSP Wieszczęta,
 • OSP Iłownica w Domku Myśliwskim,
 • OSP Międzyrzecze Górne,
 • OSP Międzyrzecze Dolne.

Mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny z wielkim sercem włączyli się w organizację finału WOŚP. Na szczególne podziękowania zasługują wszyscy darczyńcy i licytujący, szkoły i organizacje, które przyłączyły się do niedzielnego finału, a przede wszystkim wolontariusze WOŚP z terenu naszej gminy. W tym roku było ich aż 32.

Wolontariusze z Mazańcowic, Jasienicy, Iłownicy, Międzyrzecza Górnego i Dolnego zebrali: 89 213,71 zł.

W Gminie Jasienica podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę w wysokości 125 191,44 złotych. To prawie o 20 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim roku! Warto zaznaczyć, że wciąż trwają licytacje na allegro.

I tak kolejno w:

 • Jasienicy - 65 961,80 zł
 • Mazańcowicach - 28 413,81 zł
 • Iłownicy - 20 109,12 zł
 • Międzyrzeczu Górnym i Dolnym - 9 487,62 zł
 • Wieszczętach - 1 219,09 zł

Razem dokonujemy rzeczy wielkich i tworzymy lepszą przyszłość – podsumował Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna. 

#28stycznia2024 #Dziękujemy #RazemSilniejsi #GminaJasienica #32FinałWOŚP #Mazańcowice #Jasienica #MiędzyrzeczeGórne #MiędzyrzeczeDolne #Iłownica #Wieszczęta

Zobacz też:

Nagroda dla pszczelarza

Krzysztof Gruszka, właściciel pasieki w Międzyrzeczu Górnym, został uhonorowany Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Medal dla Jasienicy

Gmina Jasienica otrzymała jubileuszowy medal Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej.

WÓJT GOŚCIEM RADIA BIELSKO

O geotermii w Grodźcu, budowie nowego węzła na trasie S-52 w tej samej miejscowości, rewitalizacji starej drogi Bielsko-Biała - Cieszyn, defibrylatorze w Jasienicy i finale WOŚP mówił wójt Janusz Pierzyna w Radiu Bielsko.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica