Z głębokim żalem i smutkiem

2024-02-03

Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł Janusz Kobza, założyciel i kierownik artystyczny Regionalnego Zespołu "DUDOSKI".

Regionalny Zespół "DUDOSKI" został założony przez Śp. Janusza Kobzę w 2003 roku w Bielsku-Białej, z siedzibą w Miejskim Domu Kultury. Przez dziewięć lat, do 2012 roku, grupa intensywnie rozwijała się, prowadząc próby i prezentacje artystyczne.

Od stycznia 2013 roku zespół przeniósł swoją działalność do filii GOK w Międzyrzeczu Górnym, pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. Śp. Janusz Kobza, będący nie tylko założycielem, lecz także kierownikiem artystycznym, zawsze angażował się również w choreografię i muzykę, nadając zespołowi unikalny charakter artystyczny.

Śp. Janusz Kobza na stałe współpracował z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasienicy - był wieloletnim instruktorem zespołów działających na terenie Gminy Jasienica tj. "Bierowianie", "Międzyrzeczanie" i "Echo Bielowicka".

Zmarły Janusz Kobza pozostawił niezatarte ślady w historii prowadzonych zespołów, a jego oddanie sztuce i lokalnej kulturze zyskało uznanie w społeczności. 

Jego pasja, wkład w kulturę i sztukę zostaną na zawsze w pamięci tych, którzy mieli przyjemność uczestniczyć w twórczości zespołu. 

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach Rodzinie i bliskim składają

Wójt Gminy Jasienica dr inż. Janusz Pierzyna

Przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica

Klepsydra.

Zobacz też:

Nagroda dla pszczelarza

Krzysztof Gruszka, właściciel pasieki w Międzyrzeczu Górnym, został uhonorowany Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Medal dla Jasienicy

Gmina Jasienica otrzymała jubileuszowy medal Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej.

WÓJT GOŚCIEM RADIA BIELSKO

O geotermii w Grodźcu, budowie nowego węzła na trasie S-52 w tej samej miejscowości, rewitalizacji starej drogi Bielsko-Biała - Cieszyn, defibrylatorze w Jasienicy i finale WOŚP mówił wójt Janusz Pierzyna w Radiu Bielsko.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica