Przyjaciel piłki

2024-02-08

Tytułem „Przyjaciel Śląskiej Piłki” Podokręg Bielsko-Biała Śląskiego ZPN uhonorował wójta Janusza Pierzynę.

Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej gali z okazji 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała, jaką zorganizowano w sobotę 2 lutego w Bielskim Centrum Kultury. – Z satysfakcją odebrałem tytuł, bo to wyraz uznania dla całego środowiska piłkarskiego naszej gminy oraz wsparcia, jakiego nasz samorząd udziela sportowi. Serdecznie podziękowałem w imieniu setek piłkarzy z kilkunastu naszych klubów. Mamy świadomość, że sport, jego uprawianie i udział w rozgrywkach ligowych, nie tylko przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia naszych mieszkańców, ale również do integracji lokalnych społeczności, skupionych wokół osiągnięć swoich drużyn. Stąd nasza szeroka pomoc dla klubów i samych sportowców – mówił wójt Janusz Pierzyna po uroczystym odebraniu statuetki.

Warto wspomnieć, że po rundzie jesiennej sytuacja drużyn z terenu gminy Jasienica przedstawia się następująco seniorzy: KS Spójnia Landek zajmuje 3. miejsce w IV lidze, KS Drzewiarz Jasienica jest drugi w bielsko-tyskiej lidze okręgowej, w tej samej lidze występuje również KS Międzyrzecze i zajmuje ostatnie miejsce. Z kolei LKS Zamek Grodziec występuje w A klasie podokręgu Bielsko-Biała.

W 2023 r. z budżetu Gminy Jasienica wsparcie dla klubów sportowych na szkolenie młodzieży wyniosło 550 tys. zł, w tym na ten cel zaplanowano 570 tys. zł. Co roku na stypendia dla odnoszących sukcesy sportowców przeznaczane jest 90 tys. zł.

– Każdego roku Gmina inwestuje w rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej, z myślą przede wszystkim o aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, ale również o tych mieszkańcach, którzy uprawiają sport na poziomie wyczynowym – podkreśla wójt Janusz Pierzyna. W tym roku m.in. zostanie wybudowane zaplecza socjalno-sportowe przy boisku do piłki nożnej w Mazańcowicach o wartości 2 280 000,00 zł, rozpoczyna się też budowa obiektu socjalnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną oraz rozbiórką dwóch budynków przy klubie w Landeku o wartości kosztorysowej 2 500 000,00 zł, z kolei na modernizację obiektów sportowych „orlik” na terenie gminy Jasienica wydanych zostanie 587 817 zł.

Zobacz też:

Sukces Zespołów z Mazańcowic

Sukces na Festiwalu w Prewezie odniosły mazańcowiskie zespoły „Veravoce” dyrygowany przez Magdalenę Przemyk oraz Chór Hejnał Mazańcowice pod batutą Krzysztofa Przemyka.

Rok na Lokalnym Targowisku: Opowieść o Czterech Porach Roku

Ekologiczne Targowisko w Jasienicy ma już rok. Kolorowe i pełne życia bardzo szybko stało się miejscem nie tylko sprzedaży poszukiwanych produktów, zwłaszcza sezonowych, ale i spotkań sąsiadów, rolników, producentów i rzemieślników, a także sprzedawców, mieszkańców gminy Jasienica i okolic.

Nazwy ulic dla Jasienicy

W najbliższym czasie ulice we wszystkich sołectwach będą miały nadane oficjalne nazwy. Obecnie trwa procedura nadawania nazw ulic w sołectwie Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica