Nagroda dla pszczelarza

2024-02-26

Krzysztof Gruszka, właściciel pasieki w Międzyrzeczu Górnym, został uhonorowany Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego.

W sobotę 10 lutego w Andrychowie podczas gali Polskiego Związku Pszczelarskiego przyznano odznaczenia dla najwybitniejszych polskich pszczelarzy. Krzysztof Gruszka, prowadzący z rodziną Pszczele Ranczo w Międzyrzeczu Górnym, otrzymał prestiżową Srebrną Odznakę PZP za wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa. Każdy laureat musi wykazać się nie tylko pasją, ale również głęboką wiedzą i zaangażowaniem w dbanie o dobrostan pszczół oraz promowanie pszczelarstwa.

Przypomnijmy, w 2022 r. Krzysztof Gruszka ze swoją pasieką, liczącą 70 uli z ok. 4 milionami pszczół, wygrał ogólnopolski Konkurs na Pszczelarza Roku w kategorii pszczelarstwo hobbystyczne. Z kolei w ub. roku w tym samym konkursie zajął drugie miejsce. Konkurs zorganizowała Fundacja Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Krzysztof Gruszka Pszczele Ranczo prowadzi razem z rodziną, przede wszystkim z pomocą syna Łukasza, od 2019 r. Jednak rodzinne tradycje pszczelarstwa sięgają lat 50. XX wieku, gdy jego dziadek z Zarzecza koło Chybia przywiózł pierwsze ule, w których rozpoczął pszczelą hodowlę. Krzysztof Gruszka jest również prezesem Koła Pszczelarzy w Bestwinie.

Zdjęcia na facebooku Pszczele Ranczo

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica