Jasienica świąteczna i przedwyborcza

2024-03-28

Ukazał się marcowy numer miesięcznika „Jasienica” – tuż przed świętami i trochę ponad tydzień przed wyborami samorządowymi.

O obu wydarzeniach przypominamy w gazecie. Jak zwykle w takich przedświątecznych okresach nasze łamy wypełnione są życzeniami, zarówno od Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny, jak i innych osób i instytucji.

Z kolei w niedzielę 7 kwietnia w całej Polsce wyborcy idą do urn, aby zagłosować na kandydatów do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. O tym ważnym dla każdego świadomego obywatela obowiązku głosowania również przypominamy w miesięczniku. Warto zajrzeć do gazety również z tego powodu, że wielu kandydatów i komitetów wyborczych prezentuje na naszych łamach swój program wyborczy.

W gazecie jak co miesiąc wójt Janusz Pierzyna zdaje relację z pracy swojej oraz podległych mu jednostek w ostatnim okresie. Pisze m.in. o tym, że nowe targowisko czynne jest w kolejny dzień, już nie tylko w piątki i soboty, ale również w środku tygodnia – we wtorki. Ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami, Gmina rozpoczyna sezon inwestycyjny, o czym także informuje wójt, wymieniając dobiegającą końca rozbudowę szkoły w Iłownicy i przygotowania do rozpoczęcia podobnych inwestycji przy placówkach w Wieszczętach oraz Grodźcu. Dotyczy to też nowego ośrodka zdrowia w Międzyrzeczu Górnym – właśnie rozstrzygnięto przetarg na jego budowę.

Ale sprzyjająca wiosenna aura kojarzy się przede wszystkim z remontami i modernizacjami dróg. Ruszają więc w naszej gminie zarówno typowo wiosenne inwestycje, np. remonty zniszczonych odcinków, jak i duże modernizacje i budowy, m.in. ronda przy bibliotece i drogi Biery Świętoszówka.

Z ostatnich wydarzeń, o jakich przypominamy w gazecie, warto zwrócić uwagę na artykuł o gali z okazji ćwierćwiecza istnienia Powiatu Bielskiego, z którym Gmina Jasienica bardzo ściśle w wielu sprawach współpracuje. Piszemy również o transgranicznej umowie samorządów Polski, Czech i Słowacji, a także przeprowadzonym niedawno corocznym, bardzo popularnym, gminnym turnieju wiedzy pożarniczej. Oczywiście, nie mogło zabraknąć informacji o Dniu Kobiet, tym bardziej, że gospodynie z Iłownicy połączyły go z jubileuszem 70-lecia swojego KGW. Nie brakuje informacji o sukcesach i wydarzeniach w szkołach, instytucjach kultury oraz działalności stowarzyszeń z terenu gminy Jasienica, a także – jak zwykle – okolicznościowych felietonów stałych autorów naszej gazety: Juliusza Wątroby oraz Józefa Niesyta, który kryje się za wszystko mówiącym pseudonimem Josiyniczanin.

Zapraszamy do lektury i korzystając z okazji życzymy wszystkim Mieszkańcom gminy Jasienica oraz pozostałym naszym Czytelnikom Wesołych Świąt.

Wersja elektroniczna

Okładka gazety.

 

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica