Pracowity marzec Karoliny

2024-03-26

Marzec obfitował w intensywną aktywność sportową Karoliny Klajmon, stypendystki Gminy Jasienica.

Dnia 19 marca w Gliwicach na basenie 50-cio metrowym odbyła się III edycja zawodów „Liga Klubów Śląskich rocznika 2010”. Karolina Klajmon, mieszkanka i stypendystka Gminy Jasienica oraz reprezentantka Klubu Nowy Klub Pływacki, stawała dwukrotnie na najniższym stopniu podium. Trzecie lokaty Karolina wywalczyła w startach na 200 m stylem motylkowym oraz na 200 m stylem zmiennym.

Kilka dni wcześniej, w sobotę 16 marca w Cieszynie odbyła się FINAŁOWA Runda „X Międzynarodowego Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego”. Karolina 3 krotnie sięgnęła po złoto w startach indywidualnych na dystansie 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem zmiennym. Dodatkowo sztafeta dziewcząt z udziałem Karoliny wywalczyła 2 miejsce w kategorii open. 

Dobre starty w obydwu rundach pozwoliły Karolinie wywalczyć tytuł Najlepszej zawodniczki w kategorii dziewcząt rocznika 2009-2010.

W dniach 9-10 marca Karolina po raz pierwszy miała możliwość wziąć udział w wielkim święcie pływackim w Oświęcimiu - w Grand Prix Polski. W Oświęcimiu Karolina mogła spotkać się z wielkimi nazwiskami pływackimi. Podczas zawodów najlepsi zawodnicy walczyli o minima olimpijskie i o udział w Mistrzostwach Europy. W zawodach mieli prawo startu zawodnicy 14 letni i starsi, posiadający wyniki powyżej 450 punktów uzyskane w dowolnej konkurencji z ostatnich 15 miesięcy.

Dwa dni zmagań, 5 startów i wywalczone 3 miejsce w roczniku 2010 na dystansie 200 m stylem motylkowym. W pozostałych startach (kategoria Open) - 50 m stylem grzbietowym, 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem zmiennym Karolina godnie zaprezentowała Klub NKP i Jasienicę.

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica