Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI

2024-03-27

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Iłownica wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Gminy Jasienica, by z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożyć życzenia świąteczne wójtowi Januszowie Pierzynie oraz wszystkim pracownikom.

Towarzyszyli im m.in. radna Irena Sojka z Iłownicy oraz prezes OSP Iłownica Antoni Sojka. Wójt Janusz Pierzyna podziękował gościom za wizytę i również złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt dla wszystkich druhów i ich rodzin. Przypomniał, jak wielką rolę odgrywa Wielkanoc w tradycjach Śląska Cieszyńskiego i podziękował młodym ludziom i ich opiekunom, że kultywują piękne zwyczaje związane z Wielkanocą, do których należy m.in. obdarowywanie sąsiadów, rodziny czy znajomych symbolicznymi wypiekami w formie baranków. Właśnie takiego baranka wielkanocnego podarowali też młodzi druhowie wójtowi Januszowi Pierzynie. W podziękowaniu otrzymali słodycze, również okolicznościowe, bo w formie zajęcy i jajek, a więc związanych z Wielkanocą symboli odradzającego się życia.

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica