Strażacy z pogotowiem lotniczym

2024-04-02

Grono około 90 strażaków z jednostek OSP gminy Jasienica przeszło specjalistyczne szkolenie związane ze współpracą z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Jak informuje st. kpt. Artur Duława, Komendant Gminny OSP w Jasienicy, szkolenie przeprowadzono w dwóch środowych turach, 28 lutego i 6 marca w salach widowiskowych strażnic OSP Międzyrzecze Górne i Międzyrzecze Dolne. Wzięli w nim udział strażacy z wszystkich jednostek OSP gminy Jasienica.

Szkolenie obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Druhowie przyswajali kluczowe aspekty zabezpieczania startów i lądowań śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a w szczególności umiejętności niezbędne do skutecznej realizacji misji ratunkowych po zapadnięciu zmroku. Zajęcia prowadził instruktor st. kpt. Bartłomiej Ćwiertnia, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Zobacz też:

ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Wybory do Sejmiku i Rady Powiatu

Podczas wyborów samorządowych w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy gminy Jasienica wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu Bielskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica