POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

2024-04-18

W sali widowiskowej Drzewiarza w Jasienicy w sobotę 13 kwietnia przeprowadzono powiatowy etap turnieju wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim turnieju.

Janusz Pierzyna jako wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach przywitał uczestników, organizatorów i członków jury. Przypomniał, że wielu z nich swoje pierwsze informacje na temat pożarnictwa i ratownictwa zdobywało właśnie przygotowując się do takich turniejów, jak ten obecnie. – Bardzo się cieszę, że tak wielu młodych ludzi jest na tej sali, gotowych do zmierzenia się z bardzo ważną dla całej społeczności regionu tematyką ochrony przeciwpożarowej – zwrócił się do uczestników wójt w imieniu komisji sędziowskiej. Oprócz Janusza Pierzyny w skład komisji weszli m.in. prezes Powiatowego Oddziału Związku OSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Roman Jędrzejko, a także Komendant Gminny OSP w Jasienicy st. kpt. Artur Duława, który był jednocześnie autorem pytań konkursowych. Gościem był Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej bryg. Roman Marekwica. Organizację turnieju zapewnił Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Jasienicy.

Słowa wsparcia wójt Janusz Pierzyna skierował do uczestników również po rozstrzygnięciu turnieju. – Wasza obszerna wiedza i zapał napawają nadzieją, że wkrótce zasilicie szeregi jednostek ochotniczych straży pożarnych w swoich miejscowościach. Każdy, kto potrafi pomóc drugiemu człowiekowi, zasługuje na szczególny szacunek. Dlatego zwracam się do was z prośbą: wykorzystajcie ten potencjał, pielęgnujcie tę pasję, aby podnosić swoje kwalifikacje, umiejętności i wiedzę w służbie ratowniczo-pożarniczej całej naszej społeczności – dziękował wójt.

W kategorii klas I-IV szkół podstawowych zwycięzcą został Karol Mrzyk z gminy Czechowice-Dziedzice, zaś w kategorii klas V-VIII triumfowała Gabriela Matusiak z gminy Porąbka. Natomiast wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się Mateusz Czakoń z gminy Czechowice-Dziedzice. I to oni będą reprezentować powiat bielski w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Łącznie w etapie powiatowym wzięło udział 24 uczniów z dziewięciu gmin powiatu bielskiego. Gminę Jasienica reprezentowali Adam Kubicius, Bartłomiej Mucha i Kacper Czylok, którzy w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu gminy Jasienica.

Wyniki turnieju

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy I-IV):

1) Karol Mrzyk, Czechowice-Dziedzice (33 pkt.)

2) Adam Kubicius, Jasienica (30 pkt.)

3) Tymoteusz Krawiec, Porąbka (25 pkt.)

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe, klasy V-VIII):

1) Gabriela Matusiak, Porąbka (34 pkt.)

2) Miłosz Durajczyk, Bestwina (29,5 pkt.)

3) Bartłomiej Mucha, Jasienica (28 pkt.)

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):

1) Mateusz Czakoń, Czechowice-Dziedzice (38 pkt.)

2) Kacper Czylok, Jasienica (35,5 pkt.)

3) Martyna Jordanek, Bestwina (34,5 pkt.)

 

Zobacz też:

Ćwiczenia Gaśnicze na Strefie Ekonomicznej

Dwanaście jednostek OSP z gminy Jasienica oraz jedna z OSP Ligota w dniach 15-17 maja wzięły udział w ćwiczeniach strażackich na terenie Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym.

Sportowe Święto w Świętoszówce

Blisko 200 uczestników wzięło udział w tegorocznym Biegu Floriańskim, zorganizowanym przez strażaków z OSP Świętoszówka po raz 22.

Radni wybrali komisje

Podczas drugiej już w tej kadencji sesji radni wybrali składy ośmiu stałych komisji Rady Gminy Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica