ZMARŁ ŚP. DH FRANCISZEK DZIDA

2024-04-20

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci śp. dh. Franciszka Dzidy, który przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Dolnym.

Zmarłego łączyła z OSP nie tylko funkcja, ale przede wszystkim gorące serce oddane dla dobra naszej społeczności. Do OSP w Międzyrzeczu Dolnym wstąpił w 1961 roku, a przez ponad dekadę, od 1974 do 1986 roku, sprawował zaszczytną funkcję naczelnika.

Śp. dh Franciszek był nieodłączną częścią historii jednostki. Od najmłodszych lat angażował się w życie strażnicy, nieustannie wkładając ogromne wysiłki w jej rozwój i funkcjonowanie. Jego zaangażowanie przy rozbudowie strażnicy było wyrazem oddania służbie i troski o bezpieczeństwo mieszkańców. Zmarły zostawił po sobie trwałe ślady w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność z nim współpracować. Jego odejście stanowi stratę nie tylko dla OSP, ale dla całej społeczności, która zawsze mogła liczyć na jego wsparcie i oddanie.

Pogrzeb śp. dh. Franciszka Dzidy odbędzie się dnia 22 kwietnia 2024 roku o godzinie 14:00 w Kościele św. Marcina w Międzyrzeczu Górnym.

Święty Florianie, módl się za jego duszę.

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna

Przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica

Zobacz też:

Ćwiczenia Gaśnicze na Strefie Ekonomicznej

Dwanaście jednostek OSP z gminy Jasienica oraz jedna z OSP Ligota w dniach 15-17 maja wzięły udział w ćwiczeniach strażackich na terenie Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym.

Sportowe Święto w Świętoszówce

Blisko 200 uczestników wzięło udział w tegorocznym Biegu Floriańskim, zorganizowanym przez strażaków z OSP Świętoszówka po raz 22.

Radni wybrali komisje

Podczas drugiej już w tej kadencji sesji radni wybrali składy ośmiu stałych komisji Rady Gminy Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica