Sportowe Święto w Świętoszówce

2024-05-22

Blisko 200 uczestników wzięło udział w tegorocznym Biegu Floriańskim, zorganizowanym przez strażaków z OSP Świętoszówka po raz 22.

– To już dwudziesty drugi raz, gdy spotykamy się w Świętoszówce. Wasze zaangażowanie i organizacja zasługują na ogromne uznanie. Wasza obecność świadczy o dużym doświadczeniu organizatorów i ich dbałości o to, by co roku liczba uczestników była tak imponująca. Najmłodszym gratuluję wyboru aktywności fizycznej, a najstarszym gratuluję dobrej kondycji – mówił prezes Gminnego Związku OSP RP w Jasienicy wójt Janusz Pierzyna. Podziękował także organizatorom, prezesom, naczelnikowi oraz wszystkim członkom OSP Świętoszówka za ich zaangażowanie i kontynuowanie tej tradycji, a także sponsorom, którzy wspierają to wydarzenie.

W rywalizacji sportowej, która odbyła się w sobotę 18 maja w Świętoszówce, wzięli udział zawodnicy m.in. z powiatów bielskiego, cieszyńskiego, myślenickiego i miasta Katowice. W zależności od wieku biegacze mieli do pokonania dystanse od 900 m do 5 km. W kategorii 8-10 lat wystartowało 42 uczestników, w kategorii 11-13 lat – 68, w kategorii 14-17 lat – 43 zawodników, zaś w najstarszej, powyżej 18 lat – 36 zawodników. Najmłodszym uczestnikiem biegu była Judyta Matuszny, a najstarszym Zbigniew Radomski.

Po zawodach odbyła się uroczysta dekoracja i wręczanie nagród przez Wiceprezesa Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach, a zarazem wójta Janusza Pierzynę, Stanisława Nycza – prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Bielsku-Białej oraz prezesa OSP Świętoszówka, Józefa Strokę.

Uczestnicy częstowali się pyszną grochówką, którą zgodnie z tradycją zawodów przygotowano dla biegaczy.

Zadanie było współfinansowane m.in. ze środków budżetu Gminy Jasienica.

Wyniki

Zobacz też:

Wójt ponownie w Zarządzie Aglomeracji

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna ponownie został wybrany do Zarządu Aglomeracji Beskidzkiej na nową kadencję.

Remonty Orlików

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Sukcesy młodych tyczkarek z UKS Olimp Mazańcowice

W sobotę, 11 czerwca, stadion w Sosnowcu stał się areną emocjonujących zmagań sportowych podczas Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce Młodzików. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono utalentowanych młodych sportowców, w tym reprezentantki Gminy Jasienia z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Mazańcowice.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica