Jasienica na sportowo

2024-07-04

Wielu zawodników z terenu naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny sportowe, w ostatnim okresie odniosło znaczące sukcesy.

I tak na prestiżowej imprezie Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo, przeprowadzonych w czerwcu w bułgarskiej Sofii, mieszkaniec Gminy Jasienica Jakub Kurowski wywalczył srebrny medal. Jakub startował w kategorii do 60 kilogramów. To nie wszystko, polska mieszana drużyna kobiet i mężczyzn z Kubą w składzie na tej samej imprezie zdobyła brązowy medal.

Z kolei Alicja Czech, 10-letnia siatkarka, a zarazem uczennica szkoły podstawowej w Grodźcu, zajęła czwarte miejsce w Polsce. Tak znaczący sukces wywalczyła w weekend 29 i 30 czerwca podczas finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce w kategorii singlii w swojej grupie wiekowej, w której łącznie wystartowało 48 zawodniczek. Alicja reprezentowało tam BKS Stal Bielsko-Biała.

Medale zdobywali ostatnio również badmintoniści z naszego klubu BKB Set Mazańcowice, którzy w reprezentacji województwa śląskiego w połowie czerwca wystąpili na Drużynowych Mistrzostwach Województw w Suchedniowie. Maja Paszek sięgnęła po złoto występując w kategorii U-15 dziewcząt w drużynie Śląska, zaś śląska drużyna chłopców U-17 w składzie z Karolem Dubielem zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw.

Warto dodać, że w swoich kategoriach w składach drużyn reprezentujących Śląsk znalazło się także dwoje innych zawodników BKB Set Mazańcowice: Maksymilian Pawlik w U-15 oraz Marlena Pudło w U-13. Łącznie drużyny Śląska w każdej z dziewięciu kategorii znalazł się na podium, pierwsze miejsce zajmując w czterech.

Jakub Kurowski

fot. Polski Związek Judo

Maja Paszek fot. Stowarzyszenie Beskidzki Klub Badmintona SET

fot. Stowarzyszenie Beskidzki Klub Badmintona SET

Alicja Czech fot. Dawid Czech

fot. Dawid Czech

Zobacz też:

Sukces Zespołów z Mazańcowic

Sukces na Festiwalu w Prewezie odniosły mazańcowiskie zespoły „Veravoce” dyrygowany przez Magdalenę Przemyk oraz Chór Hejnał Mazańcowice pod batutą Krzysztofa Przemyka.

Rok na Lokalnym Targowisku: Opowieść o Czterech Porach Roku

Ekologiczne Targowisko w Jasienicy ma już rok. Kolorowe i pełne życia bardzo szybko stało się miejscem nie tylko sprzedaży poszukiwanych produktów, zwłaszcza sezonowych, ale i spotkań sąsiadów, rolników, producentów i rzemieślników, a także sprzedawców, mieszkańców gminy Jasienica i okolic.

Nazwy ulic dla Jasienicy

W najbliższym czasie ulice we wszystkich sołectwach będą miały nadane oficjalne nazwy. Obecnie trwa procedura nadawania nazw ulic w sołectwie Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica