Kolonia dzieci z Grodźca

2024-07-05

W dniach 22 czerwca do 1 lipca 2024 r. nad Bałtykiem odbyła się kolonia dzieci zorganizowana przez proboszcza parafii św. Bartłomieja w Grodźcu, ks. Andrzeja Szczepaniaka.

Wspólnie z czterema wolontariuszkami: Justyną Zając, Magdaleną Niemczyk, Moniką Stelmarczyk i Martyną Lalik, 46 dzieci przez 9 dni aktywnie wypoczywało w pięknej miejscowości Jarosławiec koło Darłowa nad Morzem Bałtyckim. Uczestnicy kolonii mieszkali w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym Barka.

Każdego dnia koloniści uczestniczyli we mszy świętej, zaczynając i kończąc dzień modlitwą. Dzieci plażowały, korzystały z kąpieli morskich oraz zwiedzały ciekawe miejsca w pobliskiej okolicy. Odwiedziły między innymi Leonardię – park rozrywki i edukacji w Darłowie, gdzie przeniosły się w czasie i zobaczyły, jak dawniej bawili się ich rówieśnicy. Koloniści mieli okazję podziwiać piękne papugi i motyle. Miło spędzili także czas w labiryncie luster. Nie mogło zabraknąć również rejsu statkiem "Król Eryk" po morzu, który dostarczył uczestnikom mnóstwo wrażeń. Przez cały czas dzieci brały udział w pieszych wycieczkach, grały w piłkę, jeździły konno, uczestniczyły w przeglądach piosenek, dyskotece, karaoke i konkursie budowania zamków z piasku. Pewnego wieczoru koloniści wybrali się na cudowny zachód słońca. Dzieci korzystały z domowych i smacznych posiłków, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nawet największe niejadki.

W godzinach wieczornych 1 lipca dzieci wraz z wychowawcami i kierownikiem wrócili szczęśliwie do domu. Piękne wspomnienia na pewno na długo zostaną w ich pamięci.

Fotorelacja dostępna na "Jasienica po Godzinach".

Zobacz też:

Sukces Zespołów z Mazańcowic

Sukces na Festiwalu w Prewezie odniosły mazańcowiskie zespoły „Veravoce” dyrygowany przez Magdalenę Przemyk oraz Chór Hejnał Mazańcowice pod batutą Krzysztofa Przemyka.

Rok na Lokalnym Targowisku: Opowieść o Czterech Porach Roku

Ekologiczne Targowisko w Jasienicy ma już rok. Kolorowe i pełne życia bardzo szybko stało się miejscem nie tylko sprzedaży poszukiwanych produktów, zwłaszcza sezonowych, ale i spotkań sąsiadów, rolników, producentów i rzemieślników, a także sprzedawców, mieszkańców gminy Jasienica i okolic.

Nazwy ulic dla Jasienicy

W najbliższym czasie ulice we wszystkich sołectwach będą miały nadane oficjalne nazwy. Obecnie trwa procedura nadawania nazw ulic w sołectwie Jasienica.

Logo Monitor Polski
Logo Dziennik Ustaw
Logo Lokalna grupa rybacka Bielska Kraina
Logo Związek Powiatów Polskich
Logo OLZA Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej
Logo Powiatu Bielskiego
Logo Śląskie. Pozytywna energia
Logo Euroregion Śląsk Cieszyński
Logo LGD Ziemia Bielska
Logo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Zobacz najnowszy numer

miesięcznika gminy Jasienica